صداوسیما: وقتی برای مقابله با دروغ‌پراکنی وارد می‌شویم، مورد هجمه قرار می گیریم

رئیس صدا و سیما گفت: هجمه هایی که به رسانه ملی می شود دور از انتظار نیست، وقتی که رسانه ملی برای مقابله با دروغ پردازی و شبهه افکنی و گمراه سازی افکار عمومی که رسانه های معاند مسبب آن است، فعالانه وارد میدان شود، طبیعی است که مورد هجمه قرار گیرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما در رابطه با انتقادات به صدا و سیما گفت: هجمه هایی که به رسانه ملی می شود دور از انتظار نیست، وقتی که رسانه ملی برای مقابله با دروغ پردازی و شبهه افکنی و گمراه سازی افکار عمومی که رسانه های معاند مسبب آن است، فعالانه وارد میدان شود، طبیعی است که مورد هجمه قرار گیرد.

به گزارش برنا، بخش هایی از گفت و گوی جبلی را در ادامه می خوانید:

*بعضی انتقاداتی که از رسانه ملی می شود را انتقادهای به حق و درستی می‌دانیم که ما هم به آن معتقدیم و درصدد آن هستیم که جبران کنیم. رسانه ملی به هرحال رسانه ملی است و باید بتواند دیدگاه های مختلف و گرایش های مختلف و نگرش های مختلف را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد.

*ما در همین اتفاقات در هفته های اخیر با یک نوع پدیده پنهان شدن واقعیت نزد قشر مشخصی از جامعه که جوان و نوجوان هستند، روبرو بودیم. متاسفانه واقعیت ها در گذشته خوب تبیین نشده است و البته اکنون هم به خوبی تبیین نمی شود و منجر به بروز شبهاتی می شود که ریشه در اعتقادات و باورها و رفتار بخشی از جامعه پیدا می کند. در اینجا نقش ما سنگین است، باید بتوانیم میراث گذشته را اصلاح کنیم و هم فرآیند جدیدی را اصلاح کنیم که جامعه خود را در رسانه ملی ببیند. 

*ما این تلاش را انجام می دهیم که هوشمندانه و هدفمند با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای این نقش را پررنگ تر کنیم آن هم با مصادیق مختلفی که در این چند هفته مخاطبین شاهد بودند. در برنامه هایی که در قالب گفت و گو محور چالشی و برنامه های طنز سیاسی و مستند پخش شد سعی کردیم، واقعیت ها را خوب تبیین کنیم. امیدواریم که فرآیند را با دقت نظر بیشتر و رعایت اصول حرفه ای دقیق تر ادامه بدهیم. 

*برای جام جهانی برنامه های متنوعی را تمام شبکه ها دارند در قالب گفت و گو، مستند و قالب های مختلف میان برنامه و همچنین پخش بازی ها بصورت ویژه ۴k خواهد بود.