رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج بیان کرد؛

خوزستان پایتخت دفاع مقدس ملت ایران است

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج کشور گفت: استان خوزستان پایتخت دفاع مقدس ملت ایران است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا آزادی در سومین نشست استانی دومین کنگره ملی ۲۴ هزار شهدای خوزستان در اهواز بیان کرد: امیدواریم با تلاش و همت مسوولان، مردم و خانواده‌های معظم، دومین کنگره ملی شهدای خوزستان در سال ۱۴۰۲، در شان این مردم بزرگوار برگزار شود.

وی گفت: این کنگره با هدف امید آفرینی و انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان برگزار می‌شود.

آزادی ادامه داد: پیام شهدا امید به آینده، استقامت و پایداری و پیشرفت ایران اسلامی است.

استاندار خوزستان نیز گفت: سیره شهدا باید به عنوان چراغ راه مسوولان، نسل جوان و آیندگان قرار گیرد و در این راستا تولید آثار فاخر از دفاع مقدس و زندگی شهدا باید توسط هنرمندان انجام شود.

صادق خلیلیان با بیان اینکه کنگره ملی شهدا با حضور شخصیت‌های بین المللی، ملی و استانی برگزار خواهد شد بر ضرورت چاپ کتاب مرتبط با دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: چاپ حدود ۲۰۰ جلد کتاب مرتبط با دفاع مقدس به مناسبت برپایی این کنگره در نظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج)خوزستان نیز در گفت: استان خوزستان متعلق به همه ملت ایران است و خوزستان میزبان زایران اربعین حسینی و کاروان های راهیان نور است.

سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور افزود: با توکل برخدا و همت همه مسوولان و مردم عزیز با برگزاری کنگره شهدای خوزستان یک کار ماندگار انجام می شود. ۲۴ کمیته مختلف برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این کنگره تشکیل شده و برنامه هایی در این زمینه تدوین و در دست انجام است.

وی گفت: در این نشست احکام روسای ۲۴ کمیته تشکیل شده برای برگزاری کنگره ملی ۲۴ هزار شهید خوزستان ابلاغ می شود.

دومین کنگره ملی ۲۴ هزار شهدای خوزستان قرار است خرداد سال آینده برگزار شود.

منبع: ایرنا