کد خبر : 210088
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - 15:32
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

یوسفی: نقد عملکرد وزرای دولت باید به اصلاح امور منجر شود/ سیاه‌نمایی ممنوع

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید در نقد عملکرد وزرای دولت اولویت بندی داشته باشد و قطعا عملکرد وزرای ضعیف کابینه به ویژه در حوزه بهداشت و درمان و ورزش و جوانان باید از جنبه نظارتی مورد بررسی قرار گیرد.

یوسفی: نقد عملکرد وزرای دولت باید به اصلاح امور منجر شود/ سیاه‌نمایی ممنوع

مجتبی یوسفی با تاکید بر ضرورت نقد عملکرد دولت از سوی مجلس، بیان کرد: نظارت بر عملکرد دولت با استفاده از ابزارهای نظارتی بر اساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس بر عهده نمایندگان است که این نظارت باید در مسیر اصلاح امور صورت گیرد. نطق، تذکر، سوال، استیضاح یا گزارش های نظارتی همه از ابزارهای نظارتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که باید در مسیر اصلاح امور بهره گرفته شود.

عده ای از روز اول تلاش کردند تا جمهوری اسلامی پیشرفت نکند

وی در ادامه اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی در عین حال که کمبودهایی وجود دارد اما گام های بلندی نیز برداشته شده است، ما در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب تلاش کردیم تا مشکلات زیرساختی کشور را حل کنیم. حدود یک دهه از عمر انقلاب در جنگ سپری شد و بعد از آن نیز با تحریم های ظالمانه دشمن روبرو شدیم، برای عدم تحقق رشد زیرساختی کشور دشمنان خارجی تلاش خود را به کار گرفتند البته برخی از افراد داخلی نیز رشد کشور را نمی خواستند. ما برخی افراد را داشتیم که وزیر بودند اما اکنون در خارج از کشور پناهنده شدند.

نقدها و موضع گیری ها باید در راستای تحقق حقوق مردم باشد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشور ما علی رغم تمام این سختی ها پیشرفت های خوبی در حوزه های مختلف داشته است، کمبودهایی نیز همچنان وجود دارد که باید اصلاح شود. این نکته باید مدنظر قرار گیرد که نقدهای ما و موضع گیری های نخبگان باید در راستای تحقق حقوق مردم و اصلاح امور باشد، از سوی دیگر نباید منجر به نا امیدی مردم و سیاه‌نمایی شود. در عین اینکه باید عملکرد دولت نقد شود، اما باید با ارائه راهکار امید آفرینی کنیم.

مجلس در روزهای اخیر برخی از دستاوردهای دولت را نادیده گرفت

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تاکید کرد: مجلس در تبصره ۱۸ قانون بودجه گام بزرگی در راستای حمایت از کسب وکارها برداشت. در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از کسب و کار ها و ایجاد اشتغال اختصاص پیدا کرده بود. درست است که عملکرد این بند در سال ۱۴۰۰ فقط ۱۹ هزار میلیارد تومان بود اما دولت قبل حتی یک ریال هم به این حوزه پرداخت نکرد و همه این ۱۹ هزار میلیارد تومان در این دولت پرداخت شده است که این اقدام دولت نادیده گرفته شده است.

وی افزود: وزارت اقتصاد کار بزرگی در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ انجام داد و نباید اقدام وزارت اقتصاد را نادیده گرفت. مشکلات تامین ارز، تامین کالاهای اساسی و تحریم های ظالمانه واقعیت هایی است که مجلس باید در نقدهای خود در نظر بگیرد. در عین نقد عملکرد دولت باید محاسن را نیز در نظر گرفت.

مجلس باید در نقد عملکرد دولت اولویت بندی داشته باشد

نماینده اهواز با تاکید بر ضرورت اولویت بندی مجلس در نقد عملکرد وزرای دولت، بیان کرد: به عنوان مثال مدیریت در حوزه وزارت بهداشت و درمان باید تغییرات اساسی داشته باشد، موضوع کمبود دارو امروز گله به حق مردم شده است، ما نزدیک به ۳۵۰ شهید از کادر درمان در زمان کرونا دادیم و با همت پزشکان و کادر درمانی این بحران را پشت سرگذاشتیم. باید به وضعت معیشت و تبدیل وضعیت این قشر توجه بیشتری شود. متاسفانه برخی از نیروهای طرحی نیز اخراج شدند. در زمان سخت از آنها استفاده کردیم اما امروز نسبت به معیشت آنها بی تفاوت هستیم، پس در مدیریت این بخش باید تغییر صورت گیرد.

یوسفی تصریح کرد: همچنین در وزارت ورزش شاهد سوءمدیریت شدیدی در بخش های گوناگون هستیم. مجلس باید به این بخش ها نیز توجه داشته باشد و قطعا این موارد را دنبال خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است