انتقاد عضو شورا از انتصاب مدیرانی خارج از مجموعه شهرداری تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از ادامه روند انتصاب مدیران خارج از شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی گلایه کرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نرگس معدنی پور در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به شروع هفته کتاب گفت:  انتظار می‌رود سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی نسبت به فرهنگ‌سازی در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برنامه مدون و مناسبی را در دستور کار داشته باشند.

وی ادامه داد: این هفته فرصت مناسبی است برای تجلیل و تقدیر از کتابداران شاغل در شهرداری تهران و همچنین بررسی چالش‌ها و مشکلات این همکاران پر تلاش شهرداری تا در پی آن مسائل و مشکلات این حوزه مرتفع شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به اخبار منتشر شده در زمینه تغییرات مدیریتی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری بیان کرد: سال گذشته مانند سایر اعضای شورا نسبت به انتصابات خارج از شهرداری به ویژه در معاونت فرهنگی و اجتماعی انتقاد داشتم؛ چرا که علارغم تاکید در زمینه استفاده از ظرفیت نیروهای توانمند و با تجربه شهرداری، شاهد ورود مدیرانی خارج از شهرداری در این حوزه بودیم.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته تصور بر این بود که چون مدیران ارشد از جمله معاونین شهردار از خارج مجموعه منصوب شدند به دلیل عدم شناخت از شهرداری و نیروهای آن، اصرار به ورود نیروهای خارج از شهرداری داشتند اما امروز بعد از گذشت بیش از یکسال، تکرار این دست از انتصابات قابل پذیرش نیست.

معدنی پور بیان کرد: مگر مدیریت شهری چقدر فرصت دارد که تا این میزان ما شاهد تغییر مدیران باشیم. همه میدانیم در بهترین و خوش بینانه ترین حالت یک سال طول می کشد یک مدیر به حوزه مدیریتی خود اشراف پیدا کند و در سال دوم مدیریت است که نمود کارش مشخص می شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: این موضوع در شهرداری تهران که یک نهاد کاملا اجرایی است بیشتر موضوعیت دارد. در شهرداری “تجربه” حرف اول را می زند و یکی از شاخص‌های مهم مدیریتی محسوب می‌شود که لازم است مورد توجه قرار گیرد. درخواست بنده از شهردار این است که تغییرات مدیریتی در حوزه فرهنگی و اجتماعی حداقلی باشد که آن هم بر اساس ارزیابی عملکرد منطبق با معیارها و شاخص های از پیش تعیین شده باشد و در صورت لزومِ تغییرات، حتما از نیروهای توانمند و با تجربه شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی استفاده شود.