کد خبر : 208994
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - 13:40
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

رهبر کاتولیک‌های جهان: هم عاشق روسیه‌ام؛ هم اوکراین!

رهبر کاتولیک‌های جهان هنگام بازگشت از بحرین گفت که عشق و محبت زیادی هم به روسیه و هم به اوکراین دارد و درگیری میان این دو کشور او را عمیقا اندوهگین کرده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان: هم عاشق روسیه‌ام؛ هم اوکراین!

به گزارش سایت خبری مدارا؛پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه هنگام بازگشت از بحرین با اشاره به تجربیات کودکی‌اش که او را “عاشق” اوکراین کرد، به خبرنگاران گفت: «من هم به مردم روسیه و هم به مردم اوکراین عشق و محبت زیادی دارم.»

وی گفت: «هنگامی که یازده ساله بودم، کشیشی نزدیک من بود که به زبان اوکراینی عبادت می‌کرد و دستیاری نداشت. او به من یاد داد که به زبان اوکراینی مراسم عشای ربانی را به‌جا آورم و من تمامی سرودهای اوکراینی را یاد گرفتم چون از زمان کودکی آن‌ها را آموختم.»

پاپ فرانسیس از مقصر دانستن مردم روسیه برای این جنگ کنونی و خصومت‌ها میان روسیه و اوکراین خودداری کرد اما در عوض سربازانی که به‌خاطر “هیجان و ماجراجویی” به این جنگ می‌روند را مقصر این “بی‌رحمی‌ها” دانست.

وی در ادامه تاکید کرد: «من احترام زیادی برای مردم روس و انسان‌گرایی روسی قائلم. به داستان‌های داستایوفسکی توجه کنید؛ نویسنده‌ای که هنوز الهام‌بخش است و مسیحیانی را به سمت تفکر مسیحیت سوق می‌دهد.»

پاپ فرانسیس طی سخنرانی خود بارها تلاش کرد تا میان روسیه و اوکراین میانجیگری کند – جنگی که از اواخر ماه فوریه شروع شد و همچنان ادامه دارد. این رهبر کاتولیک‌های جهان از هر دو طرف خواست تا به “آتش‌بس فوری” و به “راهکارهای عادلانه و پایدار از طریق مذاکره” برسند. پاپ فرانسیس هفته گذشته برای مشارکت در همایش جهانی گفت‌وگو به بحرین سفر کرد.

اخبار مرتبط:
همسر ابوبکر البغدادی: رهبر داعش بیشتر به ایدئولوژی «اخوان‌المسلمین» تمایل داشت
همسر ابوبکر البغدادی: رهبر داعش بیشتر به ایدئولوژی «اخوان‌المسلمین» تمایل داشت

اسما درباره تاثیر افکار افراطی بر ابوبکر البغدادی گفت: او بیشتر به ایدئولوژی «اخوان‌المسلمین» تمایل داشت و «جبهه النصره» را به «خیانت و کفر» و «القاعده» را به ارتداد و گمراهی متهم می‌کرد.

مادر الکسی ناوالنی، منتقد پوتین: جسد پسرم را دیدم؛ می‌خواهند مخفیانه او را دفن کنند
مادر الکسی ناوالنی، منتقد پوتین: جسد پسرم را دیدم؛ می‌خواهند مخفیانه او را دفن کنند

مادر آلکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین که هفته گذشته در زندانی در شمال روسیه درگذشت، می‌گوید جسد را به او نشان داده‌اند، اما همزمان مقام‌ها به او فشار می‌آورند که اجازه دهد خاکسپاری پسرش «مخفیانه» انجام شود. لیومیدلا ناوالنیا، در ویدیویی که از او در کانال یوتیوب آلکسی ناوالنی منتشر شده می‌گوید او را به غسالخانه برده‌اند و آنجا پس از مشاهده جسد او گواهی مرگ پسرش آلکسی ناوالنی را امضا کرده است.

واکنش تند پوتین به اظهارات بایدن:گستاخانه بود
واکنش تند پوتین به اظهارات بایدن:گستاخانه بود

پوتین با اشاره به صحبت‌های پیشین خود که عنوان کرده بود بایدن را به ترامپ ترجیح می‌دهد عنوان کرد: «با توجه به آنچه که او اخیرا گفته، مشخص می‌شود که کاملا حق با من بوده؛ چراکه این واکنشی مناسب به صحبت‌های من است. بایدن حتی نمی‌تواند از من تشکر کند».

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است