کد خبر : 207753
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - 06:50
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

مراجعه بیش از ۴۱ هزار بیمار تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مراجعه ۴۱ هزار و ۴۹۳ بیمار با علایم حاد تنفسی در هفته گذشته به بیمارستان‌های خوزستان خبر داد.

مراجعه بیش از ۴۱ هزار بیمار تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان

دکتر حبیب حی بر بیان کرد: از این تعداد، ۴۲۴ بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها بستری شدند که در مقایسه با هفته پیش از آن حدود ۸۰ نفر افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی میزان بستری ها در خوزستان افزود: در هفته گذشته میزان مراجعه بیماران سرپایی با علایم حاد تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان حدود پنج درصد نسبت به هفته پیش از آن کاهش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزششکی اهواز گفت: با توجه به موج بیماری آنفولانزا و همزمانی آن با کرونا، همکاران ما در سایر بیمارستان ها به ویژه بیمارستان ابوذر به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارایه می دهند و تلاش دارند تا بیماری بدون تخت نماند.

وی با بیان اینکه آمار ابتلا به آنفلوآنزا روند افزایشی دارد افزود: از مردم انتظار داریم که شیوه نامه های بهداشتی از جمله ماسک زدن و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

هم اکنون ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و بقیه نقاط استان آبی کرونایی هستند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است