کد خبر : 207533
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 22:08
دسته‌بندی : اقتصادی، اخبار ویژه
چاپ

کشتی آرای: منابع و درآمدهای ارزی کشور بیشتر شده است

نایب رییس اتحادیه و جواهر تهران مدعی شد: ظرف یک ماه اخیر با توجه به تحولات سیاسی منطقه برخی از منابع و درآمدهای ارزی کشور بیشتر شده است که یکی از عوامل آن افزایش صادرات بوده است.   

کشتی آرای: منابع و درآمدهای ارزی کشور بیشتر شده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد کشتی آرای، نایب رییس اتحادیه و جواهر تهران با توجه به شرایط اجتماعی و حوادثی که طی چهل روز گذشته در کشور رخ داده است اظهار کرد: با توجه به همین اتفاقات اشاره شده خیلی ها فکر می‌کردند بازار اقتصادی کشور دستخوش تغییرات فراوانی شود اما ملاحظه کردید که ظرف این مدت «بازار» تحت تاثیر این اتفاقات قرار نگرفت و بازار روال عادی خودش را طی کرد. هر چند رکود هست و سطح داد و ستد‌ها کم شده ولی این امر سبب افزایش قیمت نشده است.

 وی با اشاره به توقف مذاکرات احیای برجام ادامه داد: مذاکرات وین مدت زیادی است که متوقف شده و می توان گفت که هیچ اثری هم در وضعیت بازار ندارد. مذاکرات برجامی در یک مقطع زمانی روی قیمت ارز تاثیر داشت ولی هم اکنون و با توجه به اینکه چند ماهی است مذاکرات متوقف شده، این توقف هیچ نتیجه‌ای روی بازار نداشته و قیمت ارز افزایش چشمگیری نداشته است.

 کشتی آرای تصریح کرد: مدت زمان زیادی است که فضای اقتصادی کشور بدون اینکه بخواهد حتی به برجام فکر کند در حال برنامه ریزی برای آینده است. بنابراین بحث مذاکرات هیچ تاثیری بر روی قیمت ارز ندارد، هرچند اگر در مذاکرات وین اتفاق مثبتی پیش آید می‌تواند تاثیر مثبتی در بازار داشته باشد.

 وی با اشاره به این نکته که در یک ماه اخیر درآمدهای ارزی کشور بیشتر شده خاطرنشان کرد: ظرف یک ماه اخیر با توجه به تحولات سیاسی منطقه برخی از منابع و درآمدهای ارزی کشور بیشتر شده است که یکی از عوامل آن افزایش صادرات بوده است.

 نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در این مدت فردی نبوده که نیاز ارزی داشته باشد و نتواند آن را تهیه کند. بنابراین با توجه به این شرایط با ثبات که البته حاصل مدیریت بانک مرکزی بوده است قیمت ارز طی این مدت کمترین نوسان را داشته است.

 

اخبار مرتبط:
بلیت قطار ۳۰% گران شد
بلیت قطار ۳۰% گران شد

امروز (یکشنبه) پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری مردادماه، آغاز شد.

قیمت دلار با کمک پزشکیان، به ۵۷ تومان رسید
قیمت دلار با کمک پزشکیان، به ۵۷ تومان رسید

با کاهش هیجانات در بازار ارز و برقراری آرامش سیاسی در کشور قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز با کاهش محسوس همراه شده است؛ قیمت دلار به کانال ۵۷ هزار تومان بازگشته است؛ سکه نیز طی یک هفته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت تجربه کرده است.

نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند
نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند

مجتبی یوسفی نماینده مجلس با بیان این‌که ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند، گفت: ارتباط مسکن با سایر صنایع و بخش های مختلف اقتصادی موجب شده تا به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی و کاهش تورم در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است