کد خبر : 207390
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 05:23
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

افزایش ۱۵۵ درصدی تماس‌های مزاحم با اورژانس خوزستان

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز از افزایش تماس‌های مزاحم با ۱۱۵ خبر داد و گفت: پشت خط نگه داشتن افرادی که نیازمند فوریت‌های پزشکی هستند موجب به خطر انداختن جان بیماران می‌شود.

افزایش ۱۵۵ درصدی تماس‌های مزاحم با اورژانس خوزستان

عارف شرهانی با اشاره به میزان زیاد تماس‌های مزاحمی با سامانه ۱۱۵ اورژانس اظهار کرد: در شش ماهه امسال میزان تماس‌ها با ۱۱۵، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۵ درصد افزایش یافته و به همین میزان تماس‌های مزاحم نیز افزایشی بوده است.

وی افزود: در شش ماهه امسال ۱۹۲ هزار و ۷۰ تماس با اورژانس برقرار شده که ۲۳ هزار و ۲۱۷ مورد از این تماس‌ها مزاحمت بوده است.

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: راهکار اولیه‌ای که در این خصوص باید در نظر گرفته شود، فرهنگ‌سازی است بنابراین باید در مورد تبعات مزاحمت تلفنی با اورژانس و مشکلاتی که برای افراد نیازمند به فوریت‌های پزشکی ایجاد می‌کند اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود.

شرهانی تصریح کرد: باید توجه شود که پشت خط نگه داشتن افرادی که نیازمند فوریت‌های پزشکی هستند موجب به خطر انداختن جان بیماران می‌شود.

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: برخوردهای قانونی و مجازات‌ها با افرادی که مزاحمت تلفنی ایجاد می‌کنند باید بازدارنده باشد تا شاهد چنین شرایطی نباشیم.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است