کد خبر : 207384
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 05:05
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

برخورد تعزیراتی با گرانفروشان مرغ در بازار خوزستان

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به افزایش قیمت مرغ کشتار روز به ۶۳ هزار تومان گفت: افزایش قیمت مصوب مرغ کشتار روز باعث شده تا قیمت فروش مرغ در بازار در مقایسه با گذشته به قیمت مصوب نزدیک‌تر شود.

برخورد تعزیراتی با گرانفروشان مرغ در بازار خوزستان

علی‌رحم کریمی با اشاره به افزایش قیمت مصوب مرغ کشتار روز اظهارکرد: براساس اعلام ستاد تنظیم بازار در حال حاضر قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز به صورت مصوب ۶۳ هزار تومان است و از این پس بازرسی از واحدهای فروش نیز بر مبنای همین قیمت مصوب انجام می‌شود.

وی افزود: پیش از این قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود و این قیمت مبنای برخوردهای تعزیراتی بود اما اکنون براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و جهت استمرار تولید آن، قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز به ۶۳ هزار تومان رسیده است و هرگونه افزایش قیمتی خارج از این قیمت، مشمول برخورد تعزیراتی خواهد شد.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: افزایش قیمت مصوب مرغ کشتار روز باعث شده تا قیمت فروش مرغ در بازار در مقایسه با گذشته به قیمت مصوب نزدیک‌تر شود و به نوعی شاهد کاهش اختلاف قیمت مصوب و فروش در بازار هستیم.

کریمی با تاکید بر روند بازرسی از بازار خوزستان عنوان کرد: روند بازرسی از زنجیره تولید تا فروش مرغ کشتار روز در خوزستان بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد و با متخلفانی که مرغ کشتار روز را با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب در بازار عرضه کنند، برخورد تعزیراتی خواهد شد و برای آن‌ها پرونده تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با افزایش قیمت نرخ مصوب مرغ کشتار روز در بازار کمتر شاهد گران فروشی باشیم و فروشندگان به مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار کشور به خوبی عمل کنند. در غیر این صورت با متخلفان برخورد خواهیم کرد و برای آن‌ها جرائمی در نظر خواهیم گرفت.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است