کد خبر : 207347
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 02:33
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

هشدار سطح نارنجی هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی از روز سه‌شنبه هفته جاری به این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی

در این اطلاعیه آمده است: ورود سامانه بارشی و بالا بودن شاخص‌های ناپایداری از اوایل روز سه شنبه تا اواخر روز پنجشنبه هفته جاری برای خوزستان پیش بینی می شود.

در این اطلاعیه آمده است: نوع مخاطره شامل رگبار باران همراه با رعد و برق، احتمال ریزش تگرگ،وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای و احتمال برخاستن گرد و غبار همرفتی قابل انتظار است.

بر اساس این گزارش منطقه اثر در روز سه شنبه بارش در مناطق شمالی و شرقی خوزستان و برخاستن گرد و غبار به ویژه در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی، در روز چهارشنبه بارش در بیشتر مناطق خوزستان به ویژه مناطق شمالی و شرقی و بخش هایی از مرکز و جنوب و برخاستن گرد و خاک در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی و پنجشنبه در بیشتر مناطق خوزستان به ویژه مناطق شرقی و جنوب شرقی و بخشهایی از مرکز و جنوب و برخاستن گرد و غبار در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: تا روز دوشنبه با تاثیر سامانه بارشی ضعیفی بر روی خوزستان به تدریج شاهد ابرناکی و بارش پراکنده، رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای و برخاستن گرد و غبار همرفتی در مناطق شرق، شمال شرق، غرب و به صورت نقطه‌ای در دیگر نقاط استان خواهیم بود.
محمد سبزه زاری افزود: از روز سه شنبه با تشدید سامانه بارشی بیشتر مناطق خوزستان زیر تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه در روز دوشنبه روند افزایش ۲ تا سه درجه ای دما در خوزستان پیش بینی می شود ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با ۳۷.۷ و ایذه با ۱۴.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان گزارش شدند.

وی گفت: حداکثر دمای اهواز در این مدت ۳۷.۷ و حداقل ۲۳.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است