کد خبر : 206640
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - 21:35
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

عزم مجلس بر اجرای طرح فوق العاده مناطق جنگی / لغو رای دیوان عدالت اداری با پیگیری نمایندگان

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: با پیگیری‌های مستمر نمایندگان و نگاه ویژه مجلس یازدهم، موضوع فوق العاده مناطق جنگی در اجرای ماده ۹۱ قانون دیوان عدالت اداری، امروز در هیات عمومی مطرح و باتوجه به نقض رای قبلی، فوق العاده مناطق جنگی برقرار می شود.

عزم مجلس بر اجرای طرح فوق العاده مناطق جنگی / لغو رای دیوان عدالت اداری با پیگیری نمایندگان

مجتبی یوسفی با تاکید بر عزم مجلس بر اجرای طرح فوق العاده مناطق جنگی، اظهار کرد: برخورداری از حق مناطق جنگی مطالبه اصلی کارمندان استان‌های مرزنشین است که ۲ فوریت استفساریه‌ آن سال گذشته به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود و در صورت تصویب نهایی آن فوق العاده شغل مناطق جنگی دوباره پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بهره‌مندی از حق مناطق جنگی مطالبه به حق نیروهای شاغل استان‌های مرزی است، افزود: با برقراری مجدد این موضوع در احکام کارکنان استان‌های جنگ زده گامی در جهت جبران عقب ماندگی این استان‌ها برداشته خواهد شد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا دیوان عدالت اداری حکمی صادر کرده و ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم را لغو کرده بود، این در حالی است که تفسیر قانون طبق قانون اساسی با مجلس شورای اسلامی است.

یوسفی با بیان این‌که مجلس به دنبال صیانت از مصوبه خود است، عنوان کرد: بر همین اساس موضوع فوق العاده مناطق جنگی با توجه به نقض رای دیوان عدالت اداری، مجدد در هیات عمومی مطرح شد و مجلس نیز برای تصویب و اجرای این موضوع که مطالبه حق کارگران و کارمندان است، تلاش می کند.

وی گفت: در ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری فوق العاده هایی برای مناطق کمتر توسعه یافته، بدی هوا، سختی کار مشاغل تخصصی و مناطق جنگی در نظر گرفته شد و همچنین بیان شد اگر کسی همزمان در منطقه کمتر توسعه یافته که دارای هوای بد است و جزو مناطق جنگی محسوب می شود فقط از یک فوق العاده تا سقف ۲۵ درصد بهره مند شود

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز با پیگیری نمایندگان ۶ استان مرزی، طرح ۲ فوریتی ماده ۱۱۲ برنامه ششم توسعه در خصوص بهره‌مندی ۶ استان مرزی از حق مناطق جنگی که توسط دیوان عدالت اداری لغو شده بود و مجدد با رای قاطع نمایندگان تصویب شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است