کد خبر : 206413
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - 10:23
دسته‌بندی : سیاسی، اخبار ویژه
چاپ

فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان: در جمعه سیاه زاهدان نقشه داشتند کل شهر سقوط کند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: در ‌حوادث ناگوار اخیر زاهدان دشمن دنبال این بود که ‌مانند مدل سوریه بحران‌سازی کند یعنی شروع موضوع از زاهدان برنامه‌ریزی شد و نقشه داشتند کل شهر سقوط کند.

فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان: در جمعه سیاه زاهدان نقشه داشتند کل شهر سقوط کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛سردار احمد شفائی اظهار داشت: از منظر قرآن کریم حق و باطل دو جریان تاریخ بشری هستند که به‌گواه تاریخ از بدو پیدایش انسان تاکنون پیوسته مقابل هم قرار دارند که متناسب با پیشرفت بشر در کمیت این درگیری‌ها و منازعات تغییراتی به وجود آمده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: در قرن اخیر اصطلاحی تحت عنوان “جنگ ترکیبی” به ادبیات نظامیان افزوده شد که البته به‌مرور این ادبیات به سایر مباحث هم کشیده شد و محدود در ادبیات نظامی نماند؛ با این توضیح که دشمن در در عرصه‌های مختلف تلاش کرده است جهت رسیدن به اهدافش از همه ظرفیت‌ها از جمله نظامی، اقتصادی، فرهنگی، اطلاعاتی و جنگ‌های شناختی و روانی علیه ما بهره‌مند شود و این موضوع در سال‌های اخیر کاملاً ملموس است که نظام سلطه و در رأس آن آمریکای جهان‌خوار از این ظرفیت‌ها به‌خوبی و به‌صورت هوشمندانه و یک‌پارچه علیه جمهوری اسلامی استفاده کرده است.

امروز دشمن ذهن و قلب مردم را هدف قرار داده است

وی افزود: در گذشته تمرکز دشمن بر تهاجم نظامی و در ادامه بر تهدیدات متعدد فرهنگی و اقتصادی بود که در آن مقطع این مباحث روانی یا جنگ رسانه‌ای خیلی پررنگ نبود اما در چند سال اخیر تمرکز دشمن بر عملیات روانی و رسانه‌ای است؛ یعنی ذهن و قلب مردم را هدف قرار داده‌اند چرا که هم ما و هم دشمن خوب می‌دانیم تا زمانی که خاکریزهای اعتقادی یک ملت محکم و استوار باشد قطعاً آن ملت با دشمن به‌خوبی مقابله می‌کند اما اگر این خاکریزها سست شود به‌راحتی می‌توانند رخنه ایجاد کنند و به اهدافشان برسند.

سردار شفائی تصریح کرد: قطعاً ما زمانی می‌توانیم “جهاد تبیین” را به‌نحو شایسته دنبال کنیم که نسبت به جنگ ترکیبی شناخت خوبی داشته باشیم. در رأس این جنگ ترکیبی نظام سلطه یعنی آمریکای جهان‌خوار به‌همراه برخی کشورهای اروپایی مانند انگلیس، آلمان و فرانسه و همچنین رژیم جنایتکار صهونیستی به‌همراه برخی کشورهای عربی با همراهی طیف ضدانقلاب حاضر در کشور و فعال در خارج از کشور قرار دارند که با همه ابزارشان برای مقابله با ما به میدان آمده‌اند و برای ایجاد شبهه و تحریف واقعیت‌ها صف‌آرایی کرده‌اند.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: طراحی بیماری کرونا یک طراحی بسیار گسترده بود که به‌دنبال آن متأسفانه نسل جوان حدود سه سال از مدرسه و دانشگاه دور شدند و با یک تلفن همراه هوشمند که در اختیارشان بود در جامعه رها شدند، در میدانی که دشمن آن را می‌خواست.

دشمن با همه ظرفیت دنبال آشفته‌حال‌کردن جامعه ماست

سردار شفائی خاطرنشان کرد: دشمن با همه ظرفیت دنبال آشفته‌حال‌کردن جامعه ماست آن هم در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران در مدت اخیر در فضای پیشرفت یک مسیر ارزشمند را پیش گرفته است که نمونه آن عضویت ایران در توافق شانگهای است که البته بی‌شک دشمن این مسئله را برنمی‌تابد.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: در ماجرای فوت خانم “مهسا امینی” که موجب ناراحتی همگان شد دشمن به‌واسطه ویژگی‌های خاص این خانم از جمله سن، جنسیت، قومیت و مذهب توانست در عملیات روانی از این ویژگی‌ها بهره‌وری کند و یک آشفته‌حالی در جامعه به وجود آورد، البته در همین قضیه سیستان و بلوچستان با وجود بمباران شدید رسانه‌ای درگیر فتنه نشد.

تزریق فضای ناامیدی در جامعه در دستور کار دشمنان

وی تأکید کرد: تزریق فضای ناامیدی در جامعه به‌ویژه نسبت به آینده کشور دیگر اقدامی است که دشمن روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند و تلاش دارد با به نمایش گذاشتن یک جمهوری اسلامی غیرواقعی که در حال سوختن و حرکت به‌سوی نابودی است کشور را به‌سمت اهدافش هدایت کند و ما شاهد بودیم که حتی برخی سلبریتی‌ها در همین فضای غیرواقعی قرار گرفتند.

سردار شفائی ابراز کرد: در همین حوادث ناگوار اخیر زاهدان دشمن دنبال این بود که در زاهدان مانند مدل سوریه بحران‌سازی کند یعنی شروع موضوع از زاهدان برنامه‌ریزی شد و نقشه داشتند کل شهر سقوط کند و پله به پله پیش روند که در این ماجرا ما خسارت زیادی را شاهد بودیم و بیشترین خسارت در زمینه معنوی بود چرا که ذهن مردم دچار آسیب شد. خسارت‌های مادی هم وارد شد به‌نحوی که فقط یک مورد مرکز جراحی “نبوت” که در خیابان “خیام” به آتش کشیدند بهترین تجهیزات پزشکی زاهدان ـ که برای ارائه بالاترین سطح خدمات درمانی ارزان و باکیفیت به قشر متوسط به پایین جامعه بهره‌گیری می‌شد به‌ارزش حدود ۳۵۰ میلیارد تومان ـ تبدیل به خاکستر شد و علاوه بر آن تعداد زیادی خودروهای شهرداری، ایستگاه‌های آتش‌نشانی و آمبولانس‌های خدمات‌رسان از بین رفتند.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان افزود: این شرایط در حالی است که در جنگ‌های بین دو کشور هم آمبولانس‌ها معمولاً در امان هستند اما در فتنه اخیر ۶ دستگاه آمبولانس سوخت. مردم سیستان و بلوچستان مردم بسیار خوب و شریفی هستند و اگر هوشیاری و نجابت مردم نبود قطعاً تلفات سنگین‌تر می‌شد؛ در جریان هشتم مهرماه و حوادث جمعه سیاه زاهدان موضوع چابهار بهانه شد؛ آنهایی که سلاح دست گرفتند افرادی بودند که از قبل طراحی داشتند و سازماندهی‌شده به میدان آمدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز به‌برکت رهبری حکیمانه و شجاعانه رهبر معظم انقلاب ما شرایط خوبی داریم و شاهدیم که با همراهی و بصیرت مردم دشمن نتوانسته است به اهداف از پیش تعیین‌شده خود دست پیدا کند. موضوع فضای مجازی باید حل شود؛ نمی‌شود ما عرصه را رها کنیم تا هرچه دشمن طراحی و تولید کرد به‌خورد فرزندانمان بدهد.

سردار شفائی اضافه کرد: دشمنان از دهم شهریورماه در یک بازه ۲۰روزه ۶۱ میلیون محتوا علیه جمهوری اسلامی تولید کردند که ۷۷ درصد این محتوا را ۷ درصد بازنشر دادند؛ باید دید این ۷ درصد چه‌کسانی هستند؛ همانهایی که در آلبانی و عربستان نشسته‌اند.

برادران اهل‌سنت عزیز ما هستند

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: امروز هیاهو و جنجال‌آفرینی علیه ما زیاد است اما نظام جمهوری اسلامی ایران به‌برکت خون شهدا با بهره‌مندی از رهبری شجاع و حکیم و همراهی مردم به‌عنوان مدافعان اصلی این کشور و عنایات الهی قطعاً به‌زودی از این فتنه هم سربلند بیرون خواهد آمد.

وی تصریح کرد: دشمن در استان سیستان و بلوچستان بر ایجاد اختلاف تمرکز کرده است و تلاش دارد به‌هرنحو ممکن بین اقوام و مذاهب استان شکاف و اختلاف ایجاد کند و در این مسیر رمز توفیق ما در گذشته، حال و آینده تکیه بر “وحدت” است؛ هر کس حرف از اختلاف زد بدانید در پازل دشمن بازی می‌کند.

سردار شفائی اظهار داشت: بزرگترین قوت ما وحدت است و برادران اهل‌سنت عزیز ما هستند؛ اگر وحدت را در سیستان و بلوچستان بیش از پیش استحکام ببخشیم قطعاً استان می‌تواند در روند آبادانی و پیشرفت شتاب بگیرد و با توجه به ظرفیت‌های موجود جزو استان‌های پیشتاز باشد.

اخبار مرتبط:
سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم
سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم

تحلیلگر اصولگرا گفت: آنچه مسلم است، این است که ۹۹ درصد بانوان کشور با هر نوع الزام در حجاب نسبت حساسیت ویژه‌ای دارند به این معنی که نمی‌خواهند نگاه پست به آنها شود و نمی‌خواهند ملعبه امیال دیگران باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات یک نماینده گفت: به عنوان عضو کمیسیون تخصصی عرض می ‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می کنم از این نماینده که واقعا می خواهد کجا آزمایش کند؟ چون اطلاعات درستی ندارند حرف های غیردقیق مطرح می کنند.

وزارتخارجه: احضار سفیر سوئیس به سپاه کذب است / نیویورک‌تایمز و دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین: احضار شد
وزارتخارجه: احضار سفیر سوئیس به سپاه کذب است / نیویورک‌تایمز و دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین: احضار شد

گفتنی است یک روز بعد، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی تأیید کرد که سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا همزمان با عملیات حمله به خاک اسرائیل احضار شده،‌ اما نه به وزارت خارجه ایران،‌ بلکه «به یک پایگاه سپاه».

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است