کد خبر : 206392
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - 06:52
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

رایزنی‌ برای رفع کمبود آنتی بیوتیک‌ها در کشور

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از رایزنی‌ برای رفع مشکل کمبودهای دارویی در بخش آنتی بیوتیک‌ها که در سراسر کشور دیده شده است، خبر داد.

رایزنی‌ برای رفع کمبود آنتی بیوتیک‌ها در کشور

دکتر رضا گنجی در سی و هفتمین نشست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور که امروز (اول آبان‌ماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به برگزاری فصلی نشست‌های‌ معاونت‌های غذا و داروی قطب ۴ کشور گفت: در این نشست‌ها بارش افکار صورت گرفته و به دنبال آن اهداف و چشم اندازهای معاونت‌های غذا و دارو مطرح می‌شود و معاونین متعهد می‌شوند به صورت یکپارچه در جهت دستیابی به آن اهداف، گام بردارند.

وی ادامه داد: خبرهای خوب در حوزه مالی و بازسازی برخی از اماکن در منطقه جنوب غرب کشور، دستاورد حضور معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و داروی کشور در سی‌ و هفتمین نشست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور است.

گنجی با اشاره به این موضوع که دومین نشست سال جاری و سی ‌و هفتمین نشست قطب ۴ نیز در پیرو نشست‌های فصلی پیشین برگزار شده است، افزود: با توجه به شروع فصل سرما و در پاره‌ای موارد کمبودهای دارویی در بخش آنتی بیوتیک‌ها در سراسر کشور، در این نشست به طور ویژه، رایزنی‌ جهت رفع مشکل انجام خواهد شد.

گفتنی است در این نشست، هفت کارگروه‌ تخصصی با موضوعات فرآورده‌های طبیعی و سنتی، فرآورده‌های دارویی، فرآورده‌های غذایی، تحقیق و توسعه، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی و برنامه عملیاتی تشکیل شد که به بیان مسائل تخصصی حوزه خود پرداخته و در نهایت نتایج آن مصوب شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است