کد خبر : 203597
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - 21:06
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

پرداخت ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال عوارض آلایندگی به روستاهای خوزستان

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: ۱۱هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال با عنایت و نگاه مردمی دولت سیزدهم از محل اعتبارات عوارض آلایندگی به روستاهای خوزستان اختصاص یافت که امید است با این نگاه دولت شاهد تحول و پیشرفت در سطح روستاهای استان باشیم.

پرداخت ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال عوارض آلایندگی به روستاهای خوزستان

محمد خانچی در آستانه ۱۵ مهرماه، روز ملی روستا درخصوص اهمیت و جایگاه روستا در توسعه و آبادی کشور بیان کرد: مناطق روستایی و عشایری کشور که در بیانات رهبر معظم انقلاب به عنوان کانون تولید و ارزش آفرینی معرفی می شوند، خاستگاه اقتصاد مقاومتی و سنگر تامین امنیت غذایی، فرهنگی و مرزهای ایران اسلامی هستند.

وی با اشاره به نگاه دولت به مسئله توسعه روستایی افزود: در دولت مردمی سیزدهم نگاه و توجه ویژه ای به توسعه روستایی صورت گرفت که در این خصوص از ابتدای دولت تاکنون راه های مواصلاتی ۲۸ روستای استان به میزان ۹۴ کیلومتر احداث و بهسازی شد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان همچنین با اشاره به افزایش سطح پایداری آب یکهزار و ۳۶۱ روستای استان خوزستان گفت: این روستاها جمیعتی بالغ با ۵۱۰ هزار نفر دارند که حدود ۷۹۰ روستا از این تعداد یا فاقد آب بودند یا ناپایداری شدید کمی و کیفی داشتند.

وی اجرای ۷۸۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه انتقال آب و احداث و بهسازی ۳۰ باب ایستگاه پمپاژ آب روستایی و ۳۰ حلقه چاه را یادآور شد و افزود: احداث ۲۸ خانه بهداشت یکی دیگر از اقدامات مهم دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان روستایی بوده است.

خانچی گفت: استان خوزستان با ۴۵۳ پروژه روستایی پیش از افتتاح در هفته دولت امسال رتبه نخست کشوری را کسب کرد که این نشان از همت و تلاش مدیران جهادی در حوزه روستایی استان خوزستان و برنامه ریزی و هدف گذاری صحیح در این خصوص است.

۱۵ مهر روز ملی روستا نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است