پیشرفت فیزیکی اجرای تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر به ۷۰ درصد رسید

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر به ۷۰ درصد رسید.

محمد رضا کرمی نژاد در نشست بررسی واگذاری پساب تولیدی تصفیه خانه فاضلاب بندر ماهشهر به شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده ۶۰ هزار متر مکعب آب در شبانه روز از پساب تولیدی تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر به این پتروشیمی انتقال داده می‌شود.

وی گفت: پروژه فاینانس تصفیه خانه فاضلاب بندر ماهشهر با ظرفیتی بالغ بر ۷۵ هزار متر مکعب در شبانه روز طبق برنامه تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کرمی نژاد ادامه داد: طبق برنامه زمانبندی شده این پروژه باید در مدت زمان هفت ماه تکمیل می‌شد که با تلاش مجموع عوامل اجرایی این پروژه تا پایان امسال یعنی ۵ ماهه وارد مدار می شود.

به گفته وی پساب تصفیه خانه فاضلاب شادگان که پارسال با حضور وزیر کشور وارد مدار بهره برداری شد، نیز امسال با اجرای تفاهم نامه‌ای به فولاد شادگان انتقال پیدا کرد.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آبفا خوزستان نیز در این نشست با توجه به رویکرد آبفا برای استفاده از پساب تصفیه خانه های فاضلاب در خوزستان بیان کرد:پروژه های فاینانس فاضلاب از سال ۹۷ متوقف شده بود که با انتصاب مدیریت جدید آبفا خوزستان، روند اجرایی آنها از سر گرفته شد.

فرزان عباسیان افزود: تصفیه خانه فاضلاب شادگان در هدف گذاری نخست با حضور وزیر کشور وارد مدار شد و اولویت‌های بعدی تصفیه خانه های فاضلاب آبادان، خرمشهر و ماهشهر در حال اجرا هستند که با هم افزایی شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) و تامین بخشی از اعتبارات امکان تسریع و تسهیل در روند ساخت و تکمیلی این پروژه تا پایان سال اجرایی می شود.

وی گفت: لوازم و تجهیزات الکترومکانیک برای تصفیه خانه فاضلاب بندر ماهشهر خریداری و موجود است و این پروژه با سرعت اجرایی وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

گفتنی است مدیران پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) طبق توافق صورت گرفته آمادگی دارند پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر را برای تامین آب مصرفی پتروشیمی مورد استفاده قرار دهند.

منبع: ایرنا