کد خبر : 202554
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - 09:22
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

عزت الله ضرغامی: برای امنیت مردم است که «اینترنت» قطع شده!

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بنابر اقتضائات امنیتی ظرفیت های اینترنت محدوده شده است و کشور به سرعت از این مرحله عبور خواهد کرد و مردم می توانند از اینترنت پرسرعت با کیفیت بالا و توانمندی استفاده کنند.

عزت الله ضرغامی: برای امنیت مردم است که «اینترنت» قطع شده!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه همایش «توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و دانش بنیان»، که در کوشک باغ هنر در مجموعه اراضی عباس آباد برگزار شد، گفت: بخشی از ظرفیت های کشور که مربوط به جوانان می شود هنوز فرصت تاثیرگذاری را نداشتند. از اولویت های راهبری وزارت میراث این است که این ظرفیت ها به فعلیت برساند و با آماده کردن تسهیلات و مشوق های لازم توامندی جوانان در حوزه های فناوری از قوه به فعل تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه در همایش امروز برخی از استارتاپ ها هر کدام از منظری خدمات خاصی را که دارند، معرفی کردند،گفت: این خدمات می تواند در همه حوزه های گردشگری ارائه شود و یک جلوه مناسبی را به مخاطبین و علاقه مندان گردشگری اعلام کند.

ضرغامی با بیان اینکه در حوزه دیجیتال و استفاده از ظرفیت های سایبری خیلی خوب پیش رفته اند به امضای تفام نامه مشترک میان این وزارت خانه و معاونت پست وزارت اراتباط اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجه ای از ابینه تاریخی که در اختیار معاونت پست است، سبقه تاریخی داشته فرصتی شد که در جریان این فعالیت ها قرا ربگیرد و زمینه فراهم شود که از ظرفیت های جدید فناوری برای معرفی آنها استفاده شود.

معرفی جاذبه های ایران در بازی های جام جهانی

وی درباره معرفی ایران معرفی جاذبه های ایران در حاشیه بازی های جام جهانی نیز گفت: این معرفی در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با فضایی که در اختیار ما قرار گرفته با طراحی زیبایی که صورت گرفته در مرحله عمل انجام بگیرد و در کنار آن ظرفیت های گردشگری کشور در کنار مزیت‌های گردشگری میراث فرهنگی و تاریخ کشور استفاده شود.

وزیر میراث فرهنگی گفت:‌ به دلیل ناآرامی ها و برخی تخریب هایی که در نقاط مختلف کشور قرار گرفته بنابر اقتضائات امنیتی ظرفیت های اینترنت محدوده شده و این یک تصمیم امنیتی است برای امنیت مردم. چون این پلتفرم ها مورد سو استفاده برخی گروههای اغتشاشگر قرار گرفته است.

به عقیده وی کشور به سرعت از این مرحله عبور خواهد کرد و وضعیت عادی برمی‌گردیم، مردم بنا به حقی که دارند می توانند از اینترنت پرسرعت با کیفیت بالا و توانمندی استفاده کنند.

وی افزود: اینترنت آمده که انقلاب اسلامی را نجات دهد و من برخلاف کسانیکه فضای مجازی را تهدید می‌دانند معتقدم بزرگترین فرصت فضای ‌مجازی است و اگر این فضا نبود بسیاری از شعارهای انقلاب اسلامی مثل آزادی، آ‌زدی بیان، آزادی اندیشه و آرمان هایی که انقلاب معرفی کرده است و رهبر انقلاب هم بارها بر روی آن تاکید کرده است رسانه های رسمی توان تحقق این آرمان ها را نداشتند. تا تضارب آرا کنند و ما باید قدرشناس باشیم و این‌را حفظ کنیم.

وزیر میراث فرهنگی تاکید کرد: اگر شرایط امنیتی مقطعی عبور کنیم، به مراتب اینترنت پرسرعت تری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کسب و کارها بخصوص کسب و کارهای دیجیتال متضرر شده اند و برای دفاع از کسب وکارها باید بتوانیم امنیت لازم را فراهم کنیم. درباره نتایج اقتصادی این وزارت خانه گفت: محورهای اصلی کارنامه یکساله خودمان را منتشر کرده ایم اما اگر آخرین عدد و رقم ها را بخواهید باید بگویم ۱۸۳ پروژه مهم از جمله هتل و شهرک های تفریحی به ارزش ۳ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده و در طول یکسال گذشته ۲ هزار ۲۰۰ موافقت اصولی صادر شده است که ضوابط را سهل تر و تفویض اختیار به استانها داده شد.

وی افزود: با سرعتی که در اعطای موافقت اصولی قرار می گیرد و آمایش سرزمینی رشد جهش وار در این حوزه خواهیم داشت.

اخبار مرتبط:
خادمی: افرادی رد صلاحیتم کردند که فرق میدان نفتی با میدان‌تره بار را نمی‌دانند / این ردصلاحیت‌ها به ضرر نظام است
خادمی: افرادی رد صلاحیتم کردند که فرق میدان نفتی با میدان‌تره بار را نمی‌دانند / این ردصلاحیت‌ها به ضرر نظام است

هدایت‌الله خادمی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط هیات اجرایی و این دولت می‌نوشتند ما نماینده کر و لال می‌خواهیم لااقل ما شرکت نمی‌کردیم.

رهبر انقلاب: معنای نفی سلطه‌ی آمریکا بر منطقه، قطع رابطه‌ی سیاسی با آمریکا نیست
رهبر انقلاب: معنای نفی سلطه‌ی آمریکا بر منطقه، قطع رابطه‌ی سیاسی با آمریکا نیست

به مناسبت ایام تشکیل سازمان بسیج مستضعفان به دستور امام خمینی (ره) در سال‌ ۱۳۵۸، جمع کثیری از بسیجیان صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

اگر عمل زیبایی چهره شما را تغییر داده، باید کارت ملی خود را عوض کنید
اگر عمل زیبایی چهره شما را تغییر داده، باید کارت ملی خود را عوض کنید

وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، در پاسخ به سوالی درخصوص اعلام ثبت احوال درباره افرادی که پس از عمل زیبایی تغییراتی در چهره آن‌ها اتفاق می‌افتد، عنوان کرد: اگر هرگونه عمل زیبایی منجر به تغییر چهره شود و ضوابط مشخصی را که مربوط به عکس افراد روی کارت ملی است از دست بدهند منطقی است که باید تصاویر جدید در روی کارت ملی آن‌ها وجود داشته باشد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است