کد خبر : 202370
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - 19:20
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: روحانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام استعفا نداد، اخراج شد!

نماینده مجلس یازدهم درباره برخی ادعاها مبنی بر این که حسن روحانی خود مایل به حضور و عضویت در مجمع نبوده است، گفت: آقای روحانی به خوبی می داند که حیات سیاسی‌اش وابسته به حضور در مجمع تشخیص است.

نماینده مجلس: روحانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام استعفا نداد، اخراج شد!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ترکیب اعضای مجمع تشخیص و حضور دوباره احمدی‌نژاد و غیبت روحانی و ناطق‌نوری در بین اعضای آن همچنان محل بحث بین سیاسیون است. احمدعلیرضابیگی، نماینده مجلس یازدهم، درباره برخی ادعاها مبنی بر این که حسن روحانی خود مایل به حضور و عضویت در مجمع نبوده است، گفته: آقای روحانی به خوبی می‌داند که حیات سیاسی‌اش وابسته به حضور در مجمع تشخیص است.

مهمترین بخش‌های گفت‌وگوی احمدعلیرضابیگی، نماینده مجلس یازدهم و استاندار آذربایجان شرقی در دولت محمود احمدی‌نژاد را در اینباره می‌خوانید:

*البته به طور قطع خود آقای احمدی‌نژاد در زمان مقتضی در اینباره صحبت خواهند کرد و مطمئن هستم که ایشان می‌توانند پاسخ‌های قابل توجهی در این زمینه داشته باشند. شناختی که ما از روحیه آقای احمدی‌نژاد داریم با این ادعاها همخوانی ندارد و ایشان روحیه‌ای مخالف این دست از اقدامات دارد.

*علی‌رغم پیش بینی‌های مختلف دیدم که عضویت ایشان نیز در مجمع تمدید شد. اظهارات سال گذشته حسین الله کرم مبنی بر این که «بعد از اتمام عضویت احمدی نژاد در مجمع با او کار داریم»، را شنیدیم اما آقای  الله‌کرم حتی نمی‌دانست دوره کار مجمع چه زمانی پایان می‌یابد اما برای احمدی‌نژاد بعد از اتمام حضور در مجمع خط و نشان می‌کشید.

*دوستانی همانند آقای الله کرم از درک شرایط کشور عاجز و ناتوان هستند و با همین نگرش ناقص و سغیم-مریض- خودشان چنین استدلال‌ها و توجیهاتی را می آورند و با تصور اشتباه از این که اسفندماه سال گذشته دوره مجمع پایان می‌یابد، خود را جای رهبر معظم انقلاب گذاشته و از جانب ایشان تصمیم می‌گرفتند و آقای دکتر احمدی‌نژاد را به تسویه حساب بعد از پایان عضویت حواله می‌دادند.

*این نگرش ناقص و دید عاجز را ما در دوستان و حضرات اصلاح‌طلب نیز شاهد هستیم، همین دو هفته پیش آقای منتجب نیا خواستار محاکمه احمدی نژاد بودند. از این افراد انتظاری بیش از این نیست، نگرش جامع را در دیدگاه های رهبرانقلاب دیدم و قطعا این افراد متعلق به خرده گروه های سیاسی نمی توانند جامعیت دیدگاه های رهبر انقلاب را داشته باشند.

*من تصور میکنم اگر به آقای روحانی پیشنهاد حضور در ترکیب مجمع داده می شد ایشان حتما قبول می کردند و عدم حضور ایشان بر اساس استعفا و عدم تمایل برای حضورش نیست.

*حیات سیاسی آقای روحانی پس از اتمام دوره ریاست جمهوری به حضور در مجمع تشخیص وابسته است اما به هر دلیل این اتفاق رخ نداده است.

*موضوع آقای ناطق متفاوت است، ایشان در دفتر بازرسی رهبرانقلاب سال ها فعالیت کردند و احتمالا خودشان نخواسته اند در ترکیب جدید مجمع حضور داشته باشند و قطعا برای این عدم حضور، دلایل خودشان را نیز دارند.

اخبار مرتبط:
اعتراض شیخ مهدی کروبی به رَدصلاحیت‌ها
اعتراض شیخ مهدی کروبی به رَدصلاحیت‌ها

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با روایتی از آخرین دیدارش با کروبی از تأکید دبیرکل سابق این حزب برای حضور در انتخابات سخن گفت.

صادق محصولی برای ائتلاف بر حذف توانگر تاکید داشت، قالیباف روی نوباوه/ پشت‌پرده ائتلاف پرحاشیه!
صادق محصولی برای ائتلاف بر حذف توانگر تاکید داشت، قالیباف روی نوباوه/ پشت‌پرده ائتلاف پرحاشیه!

«در جریان رای‌گیری تیم قالیباف از رای دادن به پیرهادی امتناع کردند و همین امر باعث شد تا آرای او و آجرلو برابر شود. در یک مقطع دیگر هم بود که باز هم لابی‌های پشت‌پرده از حضور پیرهادی جلوگیری کرد. مالک شریعتی هم در اعتراض به حضور محسن دهنوی در فهرست نهایی شورای ائتلاف و پایداری، قهر و اعلام کناره‌گیری کرد.»

ایسپا: میزان مشارکت مردم در انتخابات ۴۱ درصد است
ایسپا: میزان مشارکت مردم در انتخابات ۴۱ درصد است

برآورد ایسپا از میزان مشارکت مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس آخرین نظرسنجی، حدود ۴۱ درصد با سطح اطمینان ۲± است. برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اســلام‌شهر و پـردیس نیز میتوان میزان مشارکت مردم را نزدیک به درصد «قطعاً در انتخابات شرکت می‌کنم» ۲۳.۵ درصد با سطح اطمینان ۲± دانست.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است