نماینده مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی ندارد و دولت موافق است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت موافق تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی است و قاعدتاً این موضوع در صورت تصویب در مجلس، دیگر ایراد بار مالی نخواهد داشت.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جعفر قادری با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تشکیل وزارت بازرگانی ضرورت دارد، گفت: با توجه به کسب و کارهای جدیدی که تعریف شده است و حوزه‌های کاری جدیدی که برای نظارت و کنترل قیمت‌ها وجود دارد، لازم است وزارت بازرگانی شکل گیرد.

وی بیان کرد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت را ادغام کردیم، تصور و تلقی ما این بود که دولت تصدی‌گری را کنار می‌گذارد اما مدیرانی که ما در دستگاه‌ها می‌گذاریم، از تصدی‌گری جدا نمی‌شوند و تا زمانی که دولت از تصدی‌گری دست برندارد، ادغام وزارتخانه‌ها بی‌نتیجه است و کار مردم مختل می‌ماند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس دهم تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی تصویب شد و با ایراد شورای نگهبان مواجه شد چرا که بار مالی داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر دولت موافق تفکیک وزارت صمت است و قاعدتاً دیگر این موضوع در صورت تصویب در مجلس، ایراد بار مالی نخواهد داشت. بنده معتقدم که تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی در صحن مجلس رأی می‌آورد.