کد خبر : 192852
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - 10:15
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

شریعتمداری: قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران اگر صادر هم بشود هیچ ارزشی نخواهد داشت

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران اگر صادر هم بشود هیچ ارزشی نخواهد داشت و این نکته از نگاه آمریکا و سه کشور اروپائی که پیشنهاد آن را به آژانس داده‌اند نیز پنهان نیست.

شریعتمداری: قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران اگر صادر هم بشود هیچ ارزشی نخواهد داشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در خصوص احتمال صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران گفت: این قطعنامه اگر صادر هم بشود هیچ ارزشی نخواهد داشت و این نکته از نگاه آمریکا و سه کشور اروپائی که پیشنهاد آن را به آژانس داده‌اند نیز پنهان نیست. آمریکا قبل از آن که به قطعنامه نیاز داشته باشد به تهدید ایران از این طریق فکر می‌کند که امروزه با تغییر ریل دولت راه به جایی نمی‌برد.

 وی با اشاره به سفر دیروز رافائل گروسی، مدیر کل آژانس به سرزمین‌های اشغالی، آن هم دقیقاً در آستانه نشست شورای حکام، گفت: آژانس باید توضیح بدهد که طرف مقابل ایران در چالش هسته‌ای، رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی است یا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؟!

 مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: کدام نظام و حکومتی را می‌توان آدرس داد که از کم‌ترین سطح درک و شعور برخوردار باشد و تمام اطلاعات نظامی کشور را در اختیار دشمنان تابلودار خود قرار بدهد.

 شریعتمداری در این باره گفت: چند نوبت خرابکاری در تاسیسات اتمی ایران و ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان با استفاده از اطلاعاتی صورت گرفته که جاسوسان «موساد» و «سیا» در پوشش بازرسان آژانس جمع‌آوری و به سرویس‌های اطلاعاتی متبوع خود مخابره کرده بودند.

 وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس به اسنادی در این خصوص اشاره کرد و گفت: «جی کارنی» سخنگوی وقت کاخ سفید در سال ۲۰۱۲ در کنفرانس خبری‌اش گفت؛ «ما «چشم» داریم و می‌توانیم برنامه ایران را مشاهده کنیم». وقتی خبرنگار از او پرسید منظور شما از «چشم» چیست؟ کارنی گفت؛ «بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آن‌ها چشم ما در ایران هستند»!

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه به یادداشت «جاشوا رونر» استاد دانشگاه ساوترن در گزارش اندیشکده بروکینز نیز اشاره کرد که از بازرسی‌های ویژه آژانس ابراز خشنودی کرده و نوشته بود؛ «حضور بازرسان فرصت‌های جدیدی برای جمع‌آوری اطلاعات فراهم خواهد کرد. نه تنها از برنامه هسته‌ای ایران، بلکه آن‌ها آزاد خواهند بود که از دیگر حوزه‌های علمی و حتی زیرساخت‌های صنعتی ایران بازدید کرده و اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند».

شریعتمداری به مصاحبه خرداد ماه سال گذشته گروسی با «پرس تی وی» اشاره کرد که وی درباره درز اطلاعات محرمانه از آژانس گفته بود؛ آژانس هیچ ظرفیتی برای کنترل این موضوع ندارد!

وی در ادامه اظهار داشت: آژانس تا کنون بیش از  ۱۰ بار اعلام کرده است که ایران به تعهدات برجامی خود کاملاً پایبند بوده است و آمانو، پرونده موسوم به PMD را مختومه اعلام کرده بود و در مقابل فشار آمریکا که از او خواسته بود نظرش را پس بگیرد مقاومت کرد. جالب است بدانید که در آن هنگام رافائل گروسی معاون آمانو بود و روی درخواست آمریکا اصرار می‌کرد و حالا با استناد به اطلاعاتی که اسرائیل مدعی آن است اصرار دارد از برخی مراکز اطلاعاتی و نظامی ایران به بهانه انجام فعالیت هسته‌ای در آن‌ها، بازرسی کند.

شریعتمداری با اشاره به موارد ذکر شده پرسید؛ چه تضمینی هست که اطلاعات مراکز نظامی کشورمان در اختیار «موساد» و «سیا» قرار نگیرد و زمینه ترور دانشمندان هسته‌ای و نظامی و برخی خرابکاری‌های دیگر در تاسیسات هسته‌ای کشورمان را در پی نداشته باشد؟!

مدیر مسئول روزنامه کیهان در خاتمه گفت: اجازه بازرسی از مراکزی که آژانس خواستار آن است به اعتراف اندیشکده بروکینز و اذعان سخنگوی کاخ سفید و ده‌ها اعتراف دیگر مقامات آمریکائی، قرار دادن اطلاعات سرّی و حساس نظامی و امنیتی کشور در مقابل چشم‌های نامحرم «موساد» و «سی آی ای» است. انتظار آن است که مسئولان محترم کشورمان با جلوگیری از ورود بازرسان آژانس به مراکز حساس نظامی و امنیتی، چشم‌های «موساد» و «سی آی ای» را کور کنند.

وی افزود: آن‌ها مطمئن هستند که ایران به فتوای رهبر معظم انقلاب دنبال تولید سلاح هسته‌ای نیست و اگر چنین قصدی داشت با توجه به دانش هسته‌ای خود به آسانی دست به تولید سلاح هسته‌ای می‌زد و آژانس و آمریکا و اروپا نیز نمی‌توانستند هیچ غلطی بکنند، همانگونه که تاکنون علی‌رغم تلاش بی‌وقفه خود برای توقف تولید موشک‌های بالستیک و نقطه‌زن کشورمان هیچ غلطی از آن‌ها ساخته نبوده است.

اخبار مرتبط:
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد

آقامیری عضو شورا شهر تهران: سؤالاتی مطرح می شود که این حادثه را از حادثه عادی خارج می‌کند و این موضوع مطرح شده که ممکن است این اتفاق، سانحه نبوده باشد. لذا نیروهای امنیتی و نظامی این موضوع را بررسی کنند و گزارشات خود را ارائه دهند.

قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد
قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس قانون، رئیس مجلس یازدهم تا ۶ خرداد یعنی تا قبل از آغاز افتتاحیه مجلس دوازدهم مسئولیت ریاست مجلس را بر عهده دارد.

ایران پسا رئیسی در دوراهی
ایران پسا رئیسی در دوراهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا با تمام ظرفیت برای احیاء برجام تلاش کرد، اما این تلاش‌ها بخاطرعدم تمایل دولت بایدن به نتیجه نرسید. دولت بایدن و کشور‌های اروپایی بخاطر همکاری‌های ایران با روسیه بویژه موضوع جنگ اکراین و نیز حمایت ایران از حماس در جنگ با اسرائیل، علاقه‌ای به احیاء برجام نداشتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است