کد خبر : 192686
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - 17:29
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

حسین شریعتمداری : ریل دولت عوض شده و قطار انقلاب به ریل اصلی خودش برگشته

مدیرمسؤل روزنامه کیهان گفت: در شرایط کنونی شکر خدا می‌بینید که اغلب مسؤلان ساده‌زیست هستند، اگر فسادی هم در گذشته می‌شد دشمن اصرار داشت بگوید همه همین طور هستند، که اینطور نیست ما خیلی از آن‌ها را می‌شناسیم که آدم‌های بسیار خوب و متعهد و متدینی هستند.

حسین شریعتمداری : ریل دولت عوض شده و قطار انقلاب به ریل اصلی خودش برگشته

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین شریعتمداری مدیرمسؤل روزنامه کیهان در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» در پاسخ به این سؤال که «چرا به جای استکبارستیزی به اشرافی‌گری نپرداختیم تا امروز شاهد این مشکلات نباشیم»، اظهار کرد: من باید اشاره‌ای بکنم به تفاوت نسخه و عملکرد، گاهی می‌بینید که عملکرد جزء نسخه است که این فاجعه است، اما گاهی می‌بینید که عملکرد جزء نسخه نیست و برمی‌گردد به کسی که چنین عملی را انجام داده، برای بررسی این موضوع در یک ستون ناهنجاری و طرف دیگر هنجار را بنویسید، اگر ناهنجاری‌ها در نسخه بود عیب از نسخه است، اما اگر نبود عیب از عملکرد است.

وی در خصوص معنای اشراف مرفه بی‌درد و مستضعفان جامعه در منظومه فکری امام (ره) نیز توضیح داد: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های اسلام ناب ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی است و آن جزء ذات آن است، حضرت امام (ره) به شدت با قدرت‌های استکباری و استکبار حتی استکباری که در آدم‌ها بروز پیدا کند مخالف بود، می‌فرمودند، ولی نعمت ما همین مستضعفان هستند، معمولا کلان سرمایه‌دارها دل خوشی از انقلاب ندارند، چون انقلاب با مقصود آن‌ها سازگار نیست، البته کسی منکر ثروت مشروع نیست، ضمن اینکه حتی کسی که ثروت مشروعی دارد حق مسؤلیت گرفتن ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین تصریح کرد: اینکه اعلام می‌کنند کسی که ۱۰۰۰ میلیارد سرمایه دارد حق وزیر شدن ندارد باید رعایت شود و اگر هم رعایت نشده باشد جرم است و نتیجه بدی دارد، حرف من این است که نسخه را با عملکرد قاطی نکنید، در شرایط کنونی شکر خدا می‌بینید که اغلب مسؤلان ساده‌زیست هستند، اگر فسادی هم در گذشته می‌شد دشمن اصرار داشت بگوید همه همین طور هستند، که اینطور نیست ما خیلی از آن‌ها را می‌شناسیم که آدم‌های بسیار خوب و متعهد و متدینی هستند، حکایت آن چند نفر را هم از باقی جدا کنید. امام (ره) هم فرمودند اگر این‌ها بخواهند زمام امور را در دست بگیرند باید فاتحه انقلاب را خواند، حضرت امام (ره) تا این حد نسبت به این موضوع حساسیت داشتند.

شریعتمداری در خصوص منظور امام (ره) از طبقه اشراف و مستضعف یادآور شد: اول اینکه واژه مستضعف را حضرت امام (ره) وارد سیاست کردند، مستضعف کسی است که به ضعف کشیده شده حال این ضعف هم می‌تواند ضعف اقتصادی، فکری و توانایی باشد و تأکید داشتند که مستضعف کسی است که به استضعاف کشیده شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که «وقتی عملکردها مناسب نیست، شاید نسخه کارآمد نبوده» عنوان کرد: بارها حضرت امام (ره) و حضرت آقا فرمودند هر جا که ما به آموزه‌های انقلاب عمل نکردیم ضربه خوردیم، اما گاهی هم یک طرح، لایجه و قانونی وضع می‌شود که مشکل ایجاد می‌کند پس وظیفه همه است که دقیق باشند و اگر مشکلاتی داشت آن را اصلاح کنند، آن چیزی که مهم است این است که کسانی خدای ناخواسته نسخه را بدانند، اما خلافش عمل کنند و این جرم است، مثل اینکه مسؤلی که تابعیت کشور دیگری دارد نباید مسؤل باشد، چون تو برای این تابعیت قسم یاد کردی.

شرییعتمداری در پاسخ به این سؤال که «چه کسی باید با این جرم‌ها برخورد کند، ضعف نظارت و برخورد در کجاست» یادآور شد: خوشبختانه یکی از اتفاقات بسیار مهمی که افتاده این است که ریل دولت عوض شده و قطار انقلاب به ریل اصلی خودش برگشته و شواهد آن را امروز می‌بینید و این اتفاقات امروز بررسی می‌شود.

وی گفت: برخی از کانون‌های نظارتی ممکن است کوتاهی و یا خللی داشته باشند که باید جبران شود، اما مهم این است که باید درصدد جبران باشیم، یک موقع مشکلی هست، اما کسی در پی حل آن نیست، اما یک وقتی مشکل هست و کسانی در پی حل آن هستند که خوشبختانه در حال حاضر همین‌طور است.

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است