کد خبر : 191112
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - 11:35
دسته‌بندی : ورزشی، اخبار ویژه
چاپ

واکنش‌ وزارت ورزش به‌ پناهندگی یکتا جمالی

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص اتفاقات اخیر وزنه‌برداری صحبت‌هایی را مطرح کرد.

واکنش‌ وزارت ورزش به‌ پناهندگی یکتا جمالی

به گزارش مدارا، سید محمد پولادگر در خصوص اینکه گفته می‌شود حکم سرپرستی سجاد انوشیروانی برای فدراسیون وزنه‌برداری صادر شده است، اظهارداشت: خیر، این موضوع درست نیست.

 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درباره اتفاقات وزنه‌برداری و اینکه با وجود هزینه برای ورزشکاران کشورمان، آنها در کشورهای دیگر ورزش خود را ادامه می‌دهند، گفت: به نظر من در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست.

وی افزود: ورزشکارانی که روی آنها سرمایه‌گذاری شده، اینگونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آنها در عرصه بین‌المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیاست تا ورزشکاران با استعداد از فرصت ها استفاده کنند. آیا به هر دلیلی رواست که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم؟ به دلیل اقتضای شغلی من سال‌های سال کشورهای دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در جهان می گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنی و به سراغ هتل دیگری بروی. اینجا زادگاه، ریشه و آب و‌خاک‌ ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست. برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و‌ کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آنها مهیا نشده و‌ قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهادها و وزارتخانه‌ها به آنها کم‌لطفی شده است، موهبت و مهری که مردم به آنها دارند، قابل تکرار نیست. ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.

وی تاکید کرد: یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر  همراه با ملیت و ریشه درست نباشد هیچ ارزشی ندارد و این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و‌ آنها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص قانون حضور روسای فدراسیون‌ها تنها در سه دوره مدیریتی، تصریح کرد: بحث حضور سه دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده  و به دنبال حل آن هستیم.  در حوزه قانون بازنشستگی هم شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم‌. میانگین سنی روسای فدراسیون های بین المللی بالای ۷۰ سال است و در ورزش دنیا بازنشستگی وجود ندارد.

وی افزود: در ورزش همانطور که کسوت اهمیت دارد در حوزه مدیریت آن نیز اینگونه است و کسانی که سال‌ها کسب تجربه کردند و تازه لیاقت نشستن بر کرسی مدیریت را پیدا می کنند اما ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید به آن احترام گذاشت. بحث حداکثر سه دوره ریاست هم اینگونه به ورزش لطمه می‌زند و‌ امیدوارم بتوانیم با کمک دولت از سرمایه‌های ورزش کشور محروم‌ نشویم.

پولادگر همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر بازنشستگی علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، یادآور شد: بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده بود. بازنشستگی وی قطعی به ما اعلام نشد و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده است.

وی در خصوص پایان دوره ریاست فضل‌الله باقرزاده در فدراسیون شمشیربازی گفت: قطعا تا زمان انتخابات فدراسیون شمشیربازی سرپرست معرفی می‌کنیم ولی فرد مورد نظر هنوز مشخص نیست.

اخبار مرتبط:
آتش‌بازی ادامه‌دار دختران ایرانی در کافا / ترکمنستان مقابل ایران زانو زد
آتش‌بازی ادامه‌دار دختران ایرانی در کافا / ترکمنستان مقابل ایران زانو زد

تیم ملی فوتبال دختران ایران به دومین برد خود در مسابقات کافا دست یافت.

یحیی گل‌محمدی با تراکتور توافق کرد
یحیی گل‌محمدی با تراکتور توافق کرد

یک منبع مطلع به خبرنگار ایسنا اعلام کرد که سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس برای نشستن روی نیمکت تراکتور با این باشگاه تبریزی به توافق رسیده است.

سیدحسین حسینی یک جلسه محروم شد
سیدحسین حسینی یک جلسه محروم شد

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص سید حسین حسینی، دروازه‌بان تیم استقلال تهران صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است