کد خبر : 189499
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - 10:20
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

تداوم بارش در نقاط مختلف کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق ایران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از فعالیت سامانه بارشی و رگبار باران و وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور طی امروز(۶ اردیبهشت) خبر داد.

تداوم بارش در نقاط مختلف کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق ایران

به گزارش مدارا، صادق ضیاییان درباره وضعیت جوی  کشور اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی سه‌شنبه (۶ اردیبهشت) در شمال غرب،غرب، جنوب غرب و نواحی مرکزی کشور، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق بارش تگرگ رخ خواهد داد. شدت بارش‌ها در جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، لرستان، کرمانشاه و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز گاهی رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. پنجشنبه(۸ اردیبهشت) در شمال غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات البرز در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی، استان‌های کرمانشاه، همدان، خراسان رضوی و به‌صورت پراکنده در استان‌های مرکزی، قم، شمال اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارندگی ادامه خواهد داشت سپس این سامانه در شرق کشور تضعیف می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در روز جمعه(۹ اردیبهشت) نیز رگبار پراکنده در بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور دور از انتظار نخواهد بود. در این روز با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

ضیاییان ادامه داد: روز شنبه (۱۰ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی کشور و بخش‌های جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور نیز تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: طی سه روز آینده در مناطق جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک انتظار می رود.

به گفته ضیاییان مناطق مرکزی خلیج فارس در روز سه شنبه مواج است. چهارشنبه مناطق شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۷ اردیبهشت) نیمه‌ابری تا ابری و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی ‌روز پنج‌شنبه (۸ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و گاهی وزش باد شدید و در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق  با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ اردیبهشت) بندرعباس با دمای ۳۶ و ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۵ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط:
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد

دبیر کل انجمن و دانشجوی ورودی ۱۴۰۱ ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه خواجه نصیر؛ با حکم کمیته‌ی مرکزی وزارت علوم، به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد.

مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!
مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!

روز ‎شنبه بیست ویکم بهمن گذشته،جوان تبعه افغانستان که از چندین سال قبل و به طور غیر مجاز در مشهد زندگی می کرد، کارد سلاخی را بیرون کشید و ناگهان به سوی همسر 18ساله اش حمله ور شد و او را هدف ضربات کاردی قرارداد که دقایقی قبل خریده بود.

ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد
ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که "ایران" دومین کشور دنیا از نظر نرخ و سومین کشور از نظر مساحت فرونشست در جهان است!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است