کد خبر : 188465
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - 09:31
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

مطالبات ارزی ایران در دولت روحانی هزینه شده است/ نماینده مجلس ادعا کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت:دولت گذشته معادل ریالی بخشی از مطالبات ارزی ایران را استفاده کرد طبق قانون نباید معادل این ارز تبدیل به ریال میشد لذا تا مدتی نمی‌توان انتظار داشت منابع ارزی حاصل از فروش نفت بتواند تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد.

مطالبات ارزی ایران در دولت روحانی هزینه شده است/ نماینده مجلس ادعا کرد

به گزارش مدارا،  مالک شریعتی در مورد دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم گفت:آنچه که مشخص است وضعیت اقتصادی کشور نسبت به گذشته بهتر شده است و آمارها هم صحت این اتفاقات را نشان می دهد.طبق آمارهای موجود بخشی از درآمدهای حاصل از فروش نفت صرف تعدیل بدهی دولت گذشته و بخشی دیگر به پرداخت بدهی‌های دولت گذشته به بانک مرکزی و پرداخت سود اوراق شده است.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: دولت گذشته معادل ریالی بخشی از مطالبات ارزی ایران را استفاده کرد طبق قانون نباید معادل این ارز تبدیل به ریال میشد لذا تا مدتی نمی‌توان انتظار داشت منابع ارزی حاصل از فروش نفت بتواند تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد.

شریعتی با بیان اینکه  نرخ تورم روند کاهشی پیدا کرده است گفت: امیدواریم که در آینده نه چندان دور شاهد  اعداد تک رقمی در تورم باشیم و دولت هم بتواند با مدیریت نسبت به تنظیم بازار اقدام کند.  اراده، انگیزه و تلاش خوبی در این زمینه در دولت مشاهده می‌کنیم که قابل تقدیر است .

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به سخنان وزیر نفت در مورد افزایش تولید و فروش نفت گفت:به گفته وزیر نفت  ظرفیت تولید نفت به ۳/۸میلیون بشکه در روز رسیده است.

اخبار مرتبط:
قیمت دلار، طلا و سکه / ۲۷ تیر ۱۴۰۳
قیمت دلار، طلا و سکه / ۲۷ تیر ۱۴۰۳

قیمت دلار، طلا و سکه در بازار امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ را در جداول زیر ببینید.

رئیس پیشین بانک مرکزی: از خود بپرسید چرا بعد از رئیس جمهورشدن پزشکیان، نرخ ارز کاهش یافت
رئیس پیشین بانک مرکزی: از خود بپرسید چرا بعد از رئیس جمهورشدن پزشکیان، نرخ ارز کاهش یافت

از خود بپرسید چرا از روز چهارشنبه 13 تیرماه نرخ ارز سیر نزولی محسوسی به خود گرفت. چرا با پیام رییس‌جمهور منتخب به جهان که پیام گفت‌وگو و آرامش و صلح و همکاری بود، نرخ ارز کاهش محسوسی پیدا کرد؟

بلیت قطار ۳۰% گران شد
بلیت قطار ۳۰% گران شد

امروز (یکشنبه) پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری مردادماه، آغاز شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است