فارس زندانی‌های ایرانی-آمریکایی را قیمت‌گذاری کرد!

فارس نوشت : بسیاری از مقامات آمریکا در اظهارات رسمی از این افراد اسم برده‌اند، لذا اهمیت رتبه‌ای این دو فر نیز برای سرویس امنیتی آمریکا کم نیست ولی چرا باید در قبال ۷ میلیارد دلار این افراد آزاد شوند؟

به گزارش مدارا، فارس نوشت : بسیاری از مقامات آمریکا در اظهارات رسمی از این افراد اسم برده‌اند، لذا اهمیت رتبه‌ای این دو نفر نیز برای سرویس امنیتی آمریکا کم نیست ولی چرا باید در قبال ۷ میلیارد دلار این افراد آزاد شوند؟

 

موضوع دیگری که باید به آن اشاره، آزادی سه فرد دیگری است که به‌احتمال‌زیاد یک پدر و پسر جزو آن‌ها هستند، باقر و سیامک نمازی که این دو فرد نیز از مهره‌های مهم جاسوسی امریکا در ایران محسوب می‌شوند و تا به همین امروز، تلاش‌های متعددی برای آزادی وی توسط آمریکا صورت گرفته است و بسیاری از مقامات آمریکا در اظهارات رسمی از این افراد اسم برده‌اند، لذا اهمیت رتبه‌ای این دو فر نیز برای سرویس امنیتی آمریکا کم نیست ولی چرا باید در قبال ۷ میلیارد دلار این افراد آزاد شوند؟

 

چرا باید آمریکا با پول‌های بلوکه‌شده ایرانی و به‌صورت یک‌طرفه با ایران مذاکره و معامله کند و دراین‌بین، وزن مذاکرات به سمت طرف آمریکایی بیشتر بشود؟ چه کسی و یا چه کسانی در موضوع تبادل در حال رایزنی هستند که این‌چنین ارزان به دنبال آزادی خائنین آمریکایی هستند؟

 

به نظر می‌رسد که قیمت آزادی این دو فرد و نفر سوم، خیلی بیشتر از ۷ میلیارد دلار باشد و باید مشخص شود که واقعاً بر اساس چه شاخصه‌ای قرار است روی آزادی این افراد تخلیه‌شده، قیمت‌گذاری شود.

 

از سوی دیگر، موضوع بسیار مهمی که مورد غفلت قرارگرفته است، آزادی سه زندانی آمریکایی در قبال منابع ارزی است و علی‌الظاهر در این میان، خبری از آزادی هیچ زندانی ایرانی به میان نیامده است! چرا؟

 

 

کسانی که در حال مذاکره با طرف آمریکایی هستند بر اساس کدام شاخصه به این نتیجه رسیده‌اند که باید نسبت به توافقی که در اردیبهشت سال گذشته خبرش منتشر شد و قرار بود چند نفر از ایرانیان در قبال جاسوس‌های امریکایی آزاد شوند، کوتاه آمده‌اند؟

 

قطعا هیچ عقل سلیمی قبول نمی‌کند که این معامله یک‌طرفه و بدون آزادی هیچ ایرانی و یا با چنین قیمت نازلی انجام شود و قطعاً این معامله با چنین شاخصه‌ای، خلاف عزت و مصلحت خواهد بود.