کد خبر : 186739
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - 15:08
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

با این روش ساده استرس را از بین ببرید

باشگاه خبرنگاران نوشت: کارشناسان معتقدند استرس طولانی مدت برای سلامتی خطرناک است.

با این روش ساده استرس را از بین ببرید

به گزارش مدارا، استرس و اضطراب می‌توانند باعث ایجاد بیماری‌های گوارشی شوند، خطر ابتلا به عفونت را افزایش داده و عملکرد سیستم‌های قلبی عروقی، ادراری و تنفسی را تغییر دهند. با این حال، راه‌هایی برای کاهش اثر آن بر بدن وجود دارد.

۱- کنترل کار مغز و انجام تمرینات تنفسی: مغز در طول روز به استراحت نیاز دارد. هر روز حداقل برای مدت کوتاهی از مانیتورها و صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند خود فاصله بگیرید. علاوه بر این، یک تمرین تنفسی می‌تواند به استراحت مغز کمک کند. برای انجام آن، باید دم انجام داده، تا چهار بشمارید، سپس بازدم کنید و تا شش یا هشت بشمارید.

۲- اولویت بندی بر اساس روش تقسا: این گزینه برای افرادی که کار استرس زا دارند مناسب است. تقسا مخفف عبارات تعیین اولویت، قبول واقعیت، ساده سازی، استراحت است. لازم است در اولین ساعت کار، فهرستی از کارهای روزانه به ترتیب اولویت‌ها تشکیل دهید، سپس این واقعیت را بپذیرید که مطلقاً همه کارها را نمی‌توان انجام داد، پس از آن، هر کاری را برای خود ساده‌تر کنید و در پایان به مغز خود استراحت دهید.

۳- لیست کارهای خود را به سه قسمت تقسیم کنید: شما باید کامل‌ترین لیست کارها را تهیه کنید و سپس آن را سه بار کاهش دهید. برای انجام این کار، همچنین باید یاد بگیرید که چگونه به درستی کارهای خود را اولویت بندی کنید.

۴- به سلامتی توجه کنید: اگر استرس زیادی در زندگی وجود داشته باشد، به تدریج فرد می‌تواند چیزهای مفیدی مانند خواب خوب، فعالیت بدنی و ارتباط با دوستان را کنار بگذارد. اولویت اصلی در زندگی باید استراحت، غذای با کیفیت، حرکت و نور خورشید باشد.

اخبار مرتبط:
وکیل ماشاالله کرمی: در جلسه امروز دادگاه قاضی به حرف‌هایمان گوش داد
وکیل ماشاالله کرمی: در جلسه امروز دادگاه قاضی به حرف‌هایمان گوش داد

جلسه رسیدگی به پرونده ماشالله کرمی، پدر محمد مهدی کرمی از اعدام شدگان اعتراضات ۱۴۰۱، در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج، امروز برگزار شد.

امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟
امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟

مدیران اولیه موسسه مصاف ایرانیان، دو نفر هستند؛ «امیرحسین رائفی‌پور» و «حسین کوثری». برخی بر این تصور هستند که «امیرحسین» نام مستعار یا نام دیگر «علی‌اکبر رائفی‌پور» است و آنها معتقدند که اساسا «امیرحسین رائفی‌پور» ‌وجود خارجی ندارد، اما علی‌اکبر رائفی‌پور، در جریان یک مصاحبه به تاریخ اسفند 1400، اشاره‌ای به نقش «امیرحسین رائفی‌پور» کرده و او را برادر خود معرفی کرد.

یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد
یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد

کامبیز نوروزی گفت: اساس وظایف نیروی انتظامی فرهنگی نیست. علاوه بر این، مقابله با زنان و متوقف ساختن آنها به بهانه حجاب، انتقال زنان به مراکز پلیس و توقیف اتومبیل‌های زنان به بهانه حجاب و سایر موارد اینچنینی هیچ کدام در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارند. اگر این مصوبات را مرور کنیم مشخص می‌شود که یک چنین دستوراتی توسط این شورا صادر نشده، ضمن اینکه صلاحیت تصویب چنین مقرراتی را هم ندارد، چراکه اساسا تعیین جرم، نوع مجازات و تمام مسائل کیفری خارج از صلاحیت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است