این مربی ایرانی خواستار حضور روسیه در مسابقات جهانی شد!

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به اینکه ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا مشخص است گفت که اردوهای آماده سازی تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین ادامه دارد.

به گزارش مدارا، محمد بنا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه مرحله اردو آماده سازی برای تیمی که به مغولستان اعزام می‌شود، پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: تقریبا ترکیب اصلی تیم اعزامی به قهرمانی آسیا از نفرات برتر جام تختی هستند ولی نفرات به قطعیت نرسیده اند ولی در اردو دوم تیم ملی که از دوم فروردین ماه شروع می شود معرفی نفرات در دستور کار است پس از ۴ تا ۵ روز (۶ تا ۷ فروردین ماه) با اعلام فدراسیون مشخص می‌شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به اینکه ۲۷ فروردین باید نفرات به قهرمانی آسیا اعزام شود گفت: ۳۸ کشتی گیر در مسیر آماده سازی در اردوی تیم حضور دارند و که در کل در ۱۴ تا ۱۵ جلسه اردو شرکت دارند و ترکیب تیم برای مسابقات مختلف از جمله بازی های کشورهای اسلامی در ترکیه، جهانی صربستان و بازیهای آسیایی همه از دل آنها انتخاب می‌شود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال آیا برای حضور قدرتمند تر در رقابت های پیش رو تورنمت بین المللی در دستور کار خواهد بود خاطر نشان کرد: قطعا تورنمنت بین المللی داریم. زمان بندی تورنمت در نظر گرفته شده در بازه زمانی خرداد تا تیرماه ۱۴۰۱ است. تعداد این تورنمنت ها ۷ تا ۱۰ اردو بوده که در زمان خود مشخص می‌شود.

وی در خصوص اینکه با تحریم روس ها آیا مسابقات جهانی دستخوش تغییر خواهد شد اظهار کرد: بودن روس ها بهتر از نبودن آن‌هاست. ما دوس داریم در رقابت با آنها پیروز شویم. ولی بودن یا نبودن روسیه در این رقابت ها هنوز مشخص نیست چراکه تا مسابقات جهانی ۶ ماه فرصت وجود دارد تا آن تحریم های ورزشی نسبت به این کشور برداشته شود.

بنا کشتی ایران را قوی ترین دانست و گفت: فقط کشتی روس ها مقداری به ما نزدیک تر است.