کد خبر : 175129
انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - 09:01
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

روش ارتقاء ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱+عکس

روش ارتقاء ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱+عکس

به گزارش مدارا، نسخه رسمی ویندوز ۱۱ در حال حاضر به عنوان یک ارتقاء رایگان برای هر کسی که ویندوز ۱۰ دارد و رایانه‌ای که حداقل سخت افزار مایکروسافت را برآورده می‌کند در دسترس است. با این حال، غول نرم افزاری ردموند ارتقای ویندوز را به طور همزمان به هر سیستمی نمی‌دهد. برخی از کاربران گزینه ارتقای ویندوز را در منوی تنظیمات خودشان در حدود تاریخ ۵ اکتبر یا همان حوالی مشاهده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر باید تا ۲۰۲۲ منتظر بمانند.

در این گزارش چند روش مختلف برای ارتقاء از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ آورده شده است. اگر می‌خواهید این بروزرسانی را روی رایانه شخصی خودتان داشته باشید، باید ISO Windows ۱۱ را بارگیری کرده و نصب را انجام دهید. اگر پس از نصب متوجه شدید که سیستم عامل جدید را دوست ندارید، برای همیشه می‌توانید ویندوز ۱۱ را حذف نصب کنید.

نصب ویندوز

در ادامه راجع به الزامات سیستم مسائلی را می‌خوانید:

آیا رایانه شما واجد شرایط ارتقاء است؟

مایکروسافت برای ارتقاء به ویندوز ۱۱ دارای سخت افزار‌هایی است. مهمترین آن‌ها این است که کامپیوتر شما باید TPM ۲.۰، حداقل ۴ گیگابایت RAM، حداقل صفحه نمایش ۷۲۰p، حداقل ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی و کارت گرافیک داشته باشد. استفاده از DX۱۲ و یکی از پردازنده‌های Intel یا AMD هم از دیگر شرایط است. لیست پردازنده‌های مایکروسافت شامل اکثر پردازنده‌های نسل ۷ یا قدیمی اینتل یا نسل اول AMD Ryzens نمی‌شود.

اگر رایانه شما با این مشخصات مطابقت ندارد، مایکروسافت این بروزرسانی را به شما ارائه نمی‌دهد، اما ممکن است بتوانید با استفاده از یک راه میانبر که در ادامه آن را می‌خوانید، بروزرسانی را انجام دهید. پیش از نصب یک پیام هشدار به شما می‌رسد که می‌گوید رایانه شما با این بروزرسانی سازگار نیست، اما به هر حال به شما اجازه می‌دهد که ادامه دهید.

پیغام نصب ویندوز

اگر TPM ندارید، نصب کننده مایکروسافت کار نمی‌کند مگر اینکه از اسکریپت خاصی برای دور زدن نیاز TPM ویندوز ۱۱ استفاده کنید. با این حال، مایکروسافت ممکن است هیچ گونه ارتقایی را از جمله به روزرسانی‌های امنیتی به شما تحمیل نکند، بنابراین ارتقاء یک سیستم پشتیبانی نشده بسیار خطرناک است، به ویژه هنگامی که شما در نظر بگیرید که ویندوز ۱۱ یک ارتقاء ضروری نیست.

بروزرسانی ویندوز ۱۱ از طریق Windows Update

ساده‌ترین راه برای ارتقاء به ویندوز ۱۱ این است که منتظر بمانید تا مایکروسافت آن را از طریق قسمت Windows Update در تنظیمات در دسترس شما قرار دهد. با این حال، ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها این اتفاق نیفتد، زیرا این یک روال تدریجی است. گفته می‌شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا ارتقاء واقعاً از طریق این مسیر در دسترس شما است یا خیر.

۱. به زیر منوی تنظیمات Windows Update بروید. ساده‌ترین راه برای رسیدن به آنجا فقط جستجوی "Windows Update" در جستجوی ویندوز و کلیک روی نتیجه است. همچنین می‌توانید به قسمت Settings-> Update & Security بروید.

نصب ویندوز

اگر بنر "ارتقا به ویندوز ۱۱ آماده است" را مشاهده کردید، می‌توانید به مرحله بعدی بروید. در غیر این صورت، به بخش اجبار بروزرسانی ویندوز ۱۱ بروید.

نصب ویندوز

اگر پیامی مانند این پیام را مشاهده می‌کنید که می‌گوید "زمان خاص برای ارائه آن می‌تواند متفاوت باشد"، این بدان معناست که می‌توانید ویندوز را مجبور به ارتقاء کنید.

نصب ویندوز

۲. روی بارگیری و نصب کلیک کنید.

نصب ویندوز

۳. توافقنامه مجوز را بپذیرید.

نصب ویندوز 11

بارگیری و نصب Windows Update چند دقیقه طول خواهد کشید.

نصب ویندوز 11

۴. در صورت درخواست کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید. پس از راه اندازی مجدد، در ویندوز ۱۱ خواهید بود.

نحوه ارتقاء به ویندوز ۱۱ با دستیار ارتقاء

اگر رایانه شما نیاز‌های سخت افزاری ویندوز ۱۱ را برآورده می‌کند، اما مایکروسافت هنوز این ارتقا را به شما ارائه نکرده است، ساده‌ترین راه برای ارتقاء استفاده از دستیار نصب ویندوز ۱۱ مایکروسافت است.

۱. به صفحه بارگیری ویندوز ۱۱ بروید.

۲. بر روی Download Now در Windows Installation Assistant کلیک کنید. دستیار نصب دانلود می‌شود.

نصب ویندوز 11

۳. دستیار نصب ویندوز ۱۱ را راه اندازی کنید.

۴. روی Accept and Install کلیک کنید.

نصب ویندوز 11

بارگیری ویندوز ۱۱ و نصب آن چند دقیقه طول خواهد کشید.

نصب ویندوز 11

۵. در صورت درخواست کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید. کامپیوتر شما چند دقیقه طول می‌کشد تا روشن شود و چند بار خود را مجدداً راه اندازی می‌کند تا نصب کامل شود.

نحوه استفاده از رسانه نصب برای ارتقاء اجباری

اگر رسانه نصب ویندوز ۱۱ خود را ایجاد می‌کنید که یک درایو فلش USB قابل بوت است، می‌توانید از آن برای ارتقاء اجباری استفاده کنید، حتی اگر سیستم شما تمام الزامات را برآورده نکند. توجه داشته باشید که شما به درایویی احتیاج دارید که حداقل ۸ گیگابایت داشته باشد و پاک شود، بنابراین مطمئن شوید که هیچ داده‌ای که برایتان ارزشمند است را در آن نداشته باشید.

۱. به صفحه بارگیری ویندوز ۱۱ بروید.

۲. روی Download Now در ویندوز ۱۱ Media Installation کلیک کنید. ابزار ایجاد رسانه دانلود می‌شود.

نصب اجباری ویندوز 11

۳. ابزار ایجاد رسانه را راه اندازی کنید.

۴. روی Accept کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

۵- در صورت درخواست انتخاب زبان و نسخه روی Next کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

۶. درایو فلش USB خود را در صورتی که قبلاً درج نشده وارد کنید.

۷. USB Flash Drive را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

۸. درایو خود را انتخاب کنید، اگر بیش از یک دستگاه متصل است روی Next کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

این برنامه اکنون ویندوز ۱۱ را دانلود کرده و آن را روی درایو فلش USB شما می‌نویسد.

۹. روی Finish کلیک کنید. نام حجم درایو فلش ممکن است به ESD-USB تغییر کرده باشد.

نصب اجباری ویندوز 11

۱۰. فایل setup.exe را از درایو فلش USB راه اندازی کنید. اکنون از طریق فرآیند ارتقاء وارد خواهید شد. در صورت درخواست کنترل حساب کاربر روی بله کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

۱۱. روی Next کلیک کنید. نصب کننده سیستم شما را بررسی می‌کند. اگر دریافت که سیستم شما حداقل الزامات را برآورده نمی‌کند، اما TPM دارد، ممکن است یک صفحه هشدار به شما نشان دهد که امکان ارتقاء وجود ندارد، اما ممکن است این کار را انجام دهد.

نصب اجباری ویندوز 11

۱۲. اگر پیام را دریافت کردید و می‌خواهید ادامه دهید، روی صفحه "آنچه به کمک شما نیاز دارد" کلیک کنید. اگر رایانه شما شرایط لازم را داشته باشد، این هشدار را دریافت نمی‌کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

۱۳. برای شرایط مجوز روی Accept کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

بارگیری برخی از بروزرسانی‌ها برای سیستم یک یا دو دقیقه طول می‌کشد.

نصب اجباری ویندوز 11

۱۴. روی Install کلیک کنید.

نصب اجباری ویندوز 11

فرآیند نصب چندین دقیقه به طول می‌انجامد و در نهایت سیستم شما شاید بیش از یک بار راه اندازی مجدد شود. پس از راه اندازی دوباره رایان ویندوز ۱۱ را خواهید داشت.

اخبار مرتبط:
توده هوای گرم در اصفهان می‌ماند/ تشکیل جلسه مدیریت بحران
توده هوای گرم در اصفهان می‌ماند/ تشکیل جلسه مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری از تشکیل جلسه برای اتخاذ تمهیدات لازم برای ۲ هفته بسیار گرم پیش روی اصفهان خبرداد.

نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت

در حالی که رئیس‌جمهور منتخب در دیدار به کارفریان و صاحبان صنایع بخش خصوصی گفته است کارخانه‌ها باید به نزدیک دریاها منتقل شوند، عزت‌الله تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنعت در مجلس یازدهم به رویداد۲۴ می‌گوید این بحث در دولت قبل هم مطرح بوده اما وزیر صمت وقت در اجرای آن کارشکنی کرده است

وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد
وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد

جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل سایپا از موفقیت این شرکت برای اخذ مصوبه افزایش قیمت در کمیته خودرو وزارت صمت خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است