کد خبر : 93791
انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - 15:14
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

کسانی می توانند جاسوسی کنند که از پشت پرده خبر دارند/ اصلاح طلبان به اسناد محرمانه ای دسترسی ندارند/ برخی به دنبال مجلسی هستند که بیش از نیمی از کرسی های آن از قبل مشخص شده باشد/ صرف مشارکت در انتخابات به معنای مقبولیت و آزاد بودن آن نیست

کسانی می توانند جاسوسی کنند که از پشت پرده خبر دارند/ اصلاح طلبان به اسناد محرمانه ای دسترسی ندارند/ برخی به دنبال مجلسی هستند که بیش از نیمی از کرسی های آن از قبل مشخص شده باشد/ صرف مشارکت در انتخابات به معنای مقبولیت و آزاد بودن آن نیست

علی تاجرنیا، عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدآرا با اشاره به اظهارات وزیر اسبق اطلاعات مبنی بر نفوذ جریانی در کشور گفت: یکی از مشکلاتی که جمهوری اسلامی در طی ۴ دهه گذشته داشته این است که هواره یک دشمن خارجی را بسیار بزرگی و سعی کرده که مشکلات درونی خود را با وجود یک دشمن بیرونی به نوعی تحت شعاع قرار دهند.
وی ادامه داد: اگر چه مخالفین جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب هواره وجود داشتند و کشورهای قدرتمند و زورگو خواسته های غیر مشروعی داشتند اما این موارد بهانه ای به دست جریانی در کشور داده است که جریانات مقابل خودشان را جریانات وابسطه یا نفوذی قلم داد کنند و با این شکل به نوعی بتوانند ضعف ها و مشکلات خودشان را پوشش دهند.

نماینده مجلس ششم گفت: متاسفانه هرچقدرکه به پیش آمدیم و شرایط کشور شرایط دشوارتری شد، نیاز به یک همدلی و وحدت برای حل مشکلات احساس می شود اما باز هم می بینیم که نه تنها این نوع نگاه های تنگ نظرانه کم نشده بلکه شاهد هستیم که افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: کسانی که مقداری در زمینه مسائل سیاسی اطلاعات دارند، می دانند که در طی سالیان گذشته جریاناتی که در خارج از کشور و مخالف جمهوری اسلامی ایران هستند نقطه نفوذ و جاسوسی را اتفاقا در جایگاه ها و نهاد هایی پیدا کردند که امروز بیش از همه دیگران را متهم می کنند.

تاجرنیا با تاکید بر اینکه جریان اصلاح طلب و مجموعه هایی که به جریان گردش آزاد اطلاعات معتقد هستند دسترسی به اسناد محرمانه ندارند گفت: کسانی می توانند جاسوسی کنند و جریانی می تواند نفوذ ایجاد کند که مسائل مخفی و پشت پرده یا دسترسی به یک سری اطلاعات داشته باشد که نیازمند نفوذ است.

عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی خاطر نشان کرد: این جریان در آستانه انتخابات و برای تحت و الشعاع قرار دادن مردمی که مقداری در فضای سنتی تر هستند و نگاه تقلیدی در سیاست دارند طبیعتا این گروه ها را هدف قرار دادند تا بتوانند ایجاد انسجام کنند و فضای رای را به نفع خودشان دنبال کنند.

وی ادامه داد: همیشه در انتخاباتی که داشته ایم مردم را از یک جریان سیاسی ترساندن و هر دوره به یک شکلی این کار را انجام داده اند که این دوره هم گویا بحث نفوذ و وابستگی از جمله مواردی است که ظاهرا در بین طرفدارانشان خریدار دارد و گرنه خود آقای مصلحی بهتر می دانند که اگر در بین جریانات اصلاح طلب و طرفدار دولت اگر کوچکترین جریان نفوذی وجود داشت برخورد کردن با آن بسیار آسان بود.

علی تاجرنیا به رد صلاحیت های صورت گرفته از سوی هیئت های اجرایی انتخابات اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان فعال مایشاء انتخابات است و هر چقدر که از گذشته به آینده آمدیم روح انتخابات تضعیف شده و فقط یک شکل و شمایلی از انتخابات مانده است.

وی ادامه داد: متاسفانه انتخابات از یک انتخابات کامل آزاد تبدیل به یک انتخابات دو مرحله ای شده و شورای نگهبان نه در مورد صلاحیت کاندیداها بلکه در مورد صلاحیت هیئت های اجرایی که معتمدین مردم هستند به نوعی دخالت می کند و شرایط را به گونه ای کرده که هزینه های شورای نگهبان کاهش پیدا کند و گرنه آنچه که در این دوره در رد صلاحیت ها از سوی هیئت های اجرایی اتفاق افتاد بی نظیر و در این حجم وجود نداشته است.

نماینده مجلس ششم گفت: عملا به دنبال مجلسی هستند که بیش از نیمی از کرسی های آن از قبل مشخص شده باشد که در دست جریان اصلاح طلب یا اعتدالیون نخواهد افتاد و در مورد نیم دیگر هم می خواهندکسانی حضور پیدا کنند که یا رای نیاورند یا اگر هم رای آوردند افرادی باشند که عملا خاصیتی نداشته باشند که نمونه ای از آن را در مجلس فعلی می بینیم اما شرایط در مجلس یازدهم نسبت به مجلس فعلی سخت تر خواهد شد.

عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با اشاره به اینکه تنها راه مشارکت مردم در سرنوشت خودشان انتخابات است گفت: فکر نمی کنم که مشارکت کاهش چشم گیری داشته باشد اما این کاهش کاملا معنی دارد است. صرف مشارکت در انتخابات به معنای مقبولیت و آزاد بودن انتخابات نیست و حتی تعداد کاندیداها هم نمی تواند نشانگر این موضوع باشد.

وی ادامه داد: چیزی که این روزها به غلط مطرح می شود این است که مثلا ۹۰ درصد کاندیداها تایید صلاحیت شدند. طبیعتا در هر انتخاباتی بیش از ۹۰ درصد افرادی هم که کاندیدا شدند کسانی هستند که برای تنوع و خالی نبودن عریضه کاندیدا شدند. مهم این است که جریانات سیاسی بتوانند با توان حداکثری خودشان به میدان بیایند که فعلا در گام اول این اتفاق نیفتاده است. بنابراین ضمن اینکه این روند در مشارکت تاثیر خواهد گذاشت و آن را کاهش خواهد داد اما مهمتر از آن اینکه کیفیت مشارکت را به شدت تنزل خواهند داد.

علی تاجرنیا با اشاره به اظهارات برخی اصلاح طلبان مبنی بر احتمال عدم تایید صلاحیت محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: ما به هیچ وجه از رد صلاحیت کسی استقبال نمی کنیم و طبیعتا ترجیح می دهیم که انتخابات با حداکثر ظرفیت ها شکل گیرد اما اگر قرار باشد قانون آن هم با معیار هایی که شورای نگهبان مدام اعلام می کند و خود را ملزم به آن می داند؛ اجرا شود یک علامت سئوالات جدی به وجود می آید که چگونه کسانی که در سوابق خودشان هیچ گونه فسادی ندارند و صرفا به دلیل دیدگاه سیاسی و یا وابستگی به یک جبهه سیاسی رد صلاحیت می شود ولی افرادی که در زیر مجموعه آنها مشکلات نه تنها مالی و اقتصادی بلکه امنیتی برای کشور به وجود آمده چگونه نسبت به آنها اطمینان پیدا می کنند.

عضو حزب اتحاد ایران اسلامی افزود: آنچه که مشخص است برخورد شورای نگهبان همانند ادوار گذشته یک برخورد دوگانه است و باز هم در این دوره از انتخابات به ویژه در تهران و شهرهای بزرگ احتمالا انتخابات سیاسی می شود و با توجه به اینکه احتمال رای آوری اصلاح طلبان وجود دارد ما باز هم باید یک نوع نگرش سلیقه ای مواجه خواهیم بود.

مهمترین عناوین گفت و گو:

  • هر چقدر که از گذشته به آینده آمدیم روح انتخابات تضعیف شده است
  • برخورد شورای نگهبان همانند ادوار گذشته یک برخورد دوگانه است
  • ۹۰ درصد افرادی که کاندیدا می شوند کسانی هستند که برای تنوع و خالی نبودن عریضه کاندیدا شده اند
  • فکر نمی کنم که مشارکت کاهش چشم گیری داشته باشد
  • کسانی می توانند جاسوسی کنند که از پشت پرده خبر دارند
  • اصلاح طلبان به اسناد محرمانه ای دسترسی ندارند
  • به دنبال مجلسی هستند که بیش از نیمی از کرسی های آن از قبل مشخص شده باشد
  • صرف مشارکت در انتخابات به معنای مقبولیت و آزاد بودن آن نیست
اخبار مرتبط:
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست

عضو شورای شهر اصفهان خطاب به شهرداران گفت: صرفا چند دیدار خارجی، چند حضور بین‌المللی و مخابره چند پیام را کنش موفقیت آمیز دیپلماتیک ندانید.

فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)
فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)

رئیس اداره هماهنگی امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان از فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) خبر داد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد و گردوخاک و کاهش شعاع دید در مناطقی از استان طی ۴۸ ساعت پیش رو، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است