کد خبر : 60227
انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - 04:35
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

اجازه ندادند بزرگان سینما از فرصت‌های خود استفاده کنند/ وضعیت جامعه و سینمای ما شرم‌آور شده است

اجازه ندادند بزرگان سینما از فرصت‌های خود استفاده کنند/ وضعیت جامعه و سینمای ما شرم‌آور شده است

 

سعید پورصمیمی گفت: سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست؛ فیلم‌هایی که اعتبار و آبروی سینمای ایران شدند.


به گزارش سایت خبری مدآرا، درست است که سعید پورصمیمی یکی از پیشکسوتان حوزه ادبیات نمایشی محسوب می‌شود، اما آثاری در کارنامه بازیگری او دیده می‌شود که می‌توان با آنها نقبی به تاریخ سینمای ایران زد. همکاری او با واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، علی حاتمی و کیانوش عیاری بر کسی پوشیده نیست. او به مناسبت بزرگداشت واروژ کریم‌مسیحی، موضوعاتی را درباره فیلم «پرده آخر» در میان گذاشت که در ادامه می‌خوانید:

سعید پورصمیمی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، درباره فیلم تحسین‌شده «پرده آخر» ساخته واروژ کریم مسیحی گفت: «سال ۱۳۶۹ پرده آخر اکران شد. فیلمی که روایتی عجیب و جالب از تاریخ داشت. آن سال نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می‌شد. به‌شخصه انتظار درخشش فیلم را نداشتم، اما این اثر در رشته‌های زیادی کاندیدای کسب سیمرغ بلورین شد و چندتایی هم کسب کرد.»

 

پورصمیمی ادامه داد: «سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست؛ فیلم‌هایی که اعتبار و آبروی سینمای ایران شدند. البته منظورم این نیست که اکنون فیلم‌های خوبی ساخته نمی‌شوند بلکه عقیده دارم آثار درخشان در سال‌های دور، بیش از اکنون در بدنه سینما دیده می‌شد.»

 

بازیگر فیلم «ناخدا خورشید» در پایان گفت: «از واروژ کریم‌مسیحی تقدیر به عمل آمد، اما سوال من این است که به معنای واقعی کلمه اجازه دادند هنرمندانی مثل واروژ کریم‌مسیحی یا بسیاری دیگر از دوستان ما به خوبی فعالیت کنند و به آن مقاصدی که در ذهن داشتند دست پیدا کنند؟ و سوالات بسیاری از این دست که جوابی برای آن وجود ندارد. اتفاقاتی در جامعه و سینما رخ می‌دهد که واقعاً شرم‌آور و ناراحت‌کننده است.»

/ اعتمادآنلاین

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است