طالبان به خبرگزاری رویترز: پیش‌نویس توافقنامه صلح در افغانستان آماده شد

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های طالبان افغانستان اعلام کرد پیش‌نویس توافق صلح این گروه با ایالات متحده آماده شده است. به گزارش سایت خبری مدآرا: بنابراین گزارش، این پیش‌نویس در پایان چهارمین دور گفت‌وگوها میان نمایندگان «امارت اسلامی» افغانستان و هیات آمریکایی به ریاست زلمای خلیل‌زاد به دست آمده است. قرار است آقای خلیل‌زاد شخصا محمد […]

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های طالبان افغانستان اعلام کرد پیش‌نویس توافق صلح این گروه با ایالات متحده آماده شده است.


به گزارش سایت خبری مدآرا: بنابراین گزارش، این پیش‌نویس در پایان چهارمین دور گفت‌وگوها میان نمایندگان «امارت اسلامی» افغانستان و هیات آمریکایی به ریاست زلمای خلیل‌زاد به دست آمده است.

قرار است آقای خلیل‌زاد شخصا محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان را در جریان جزئیات پیش‌نویس این قطعنامه قرار دهد.

به گفته منابع طالبان بر اساس این پیش‌نویس نیروهای نظامی خارجی حاضر در افغانستان باید در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه خاک این کشور را ترک کنند. بر همین اساس، طالبان پس از اعلام آتش‌بس، مذاکرات با دولت افغانستان را آغاز خواهد کرد.

طالبان در مقابل تعهد کرده است که پس از آتش‌بس، این کشور بار دیگر به پایگاهی برای گروه‌های «تروریستی» نظیر القاعده و داعش تبدیل نشود. از سوی دیگر نمایندگان «امارات اسلامی» افغانستان متعهد شده اند که جدایی‌طلبان بلوچستان از افغانستان برای حمله به خاک پاکستان استفاده نکنند./ یورونیوز