احمد توکلی: پیامک‌هایی درباره تصویب نکردن CFT و پالرمو برایم ارسال شده است/ روزی ۷ الی ۸ پیامک در این زمینه دارم

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ادامه بررسی لایحه پالرمو در جلسه آینده مجمع تشخیص گفت: همه اعضای مجمع در این باره نظرهای خود را دارند و بررسی همه این نظرها در مجمع وقت‌گیر است. به گزارش سایت خبری مدآرا  احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین از ادامه بررسی […]

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ادامه بررسی لایحه پالرمو در جلسه آینده مجمع تشخیص گفت: همه اعضای مجمع در این باره نظرهای خود را دارند و بررسی همه این نظرها در مجمع وقت‌گیر است.


به گزارش سایت خبری مدآرا  احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین از ادامه بررسی لایحه پالرمو در جلسه بعدی مجمع خبر داد.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که دلیل به نتیجه نرسیدن این لایحه با وجود جلسه فوق‌‌العاده چیست، توضیح داد: این موضوع حساس است و همه تمایل به اظهارنظر دارند.توکلی در ادامه عنوان کرد: همه اعضای مجمع در این باره نظرهای خود را دارند و بررسی همه این نظرها در مجمع وقت‌گیر است.او با بیان اینکه CFT بعد از پالرمو در دستوکار مجمع قرار می‌گیرد، گفت: پیامک‌هایی برای من هم درباره رد این لوایح ارسال شده، اما از نظر من خوب است که مردم در سرنوشت خود دخیل باشند. روزی ۷ الی ۱۰ پیامک درباره این موضوع برایم ارسال می‌شود.متن این گفت‌وگو را در زیر بخوانید:

 

*آقای توکلی، مجمع امروز هم درباره لایحه پالرمو به نتیجه نرسید، مهلت قانونی پیوستن به این سازمان چه زمانی است؟

آخر بهمن است. مهلتی هم نیست، در آخر بهمن اجلاس دارند و در آن زمان احتمالا در این باره هم صحبت می‌شود.

*باتوجه به اینکه در جلسه گذشته مجمع به نتیجه نرسیده و امروز هم در جلسه فوق‌العاده جلسه مورد نظر به دست نیامده است، وضعیت بررسی این لایحه را چطور می‌بینید؟

مسئله خیلی از دو طرف حساس و مهم است و همه می‌خواهند اظهارنظر کنند، این است که مباحث مطرح می‌شود تا موضوع پخته شود.

*این لایحه در کمیسیون‌های مربوطه در مجمع هم رد شده است، ممکن است که این لایحه در صحن مجمع رای نیاورد؟

همیشه این احتمال وجود دارد که رای نیاورد. چون جای بحث و ابرازنظر وجود دارد این امکان وجود دارد که نظرات تغییر کند یا کم و زیاد شود.

*اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه پیامک‌هایی برای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌شود و درخواست رد این لوایح را می‌کنند. شما هم از این پیامک‌ها دریافت کرده‌اید؟

بله

*آن‌طور که ما در اخبار داریم این پیامک‌ها با تعداد زیاد است. پیامک‌هایی که برای شما ارسال می‌شود مردمی است یا تهدیدآمیز؟

نه مردمی است، با توجه به شماره تلفن‌ها به نظر مردمی می‌آید. این حق مردم است که به مسئولان خود توصیه کنند. من نه ناراحت می‌شوم و نه تعجب می‌کنم. از نظر من هرچه این نظرات بیشتر شود؛ بهتر است. برای اینکه مشخص می‌شود که حساسیت مردم نسبت به اتفاقات در کشور زیاد است و این موجب برکت در کشور می‌شود.

*تعداد  پیامک‌هایی که برایتان ارسال می‌شود، زیاد است؟

برای من که پیامک می‌آید خیلی زیاد نیست، روزی هفت تا ۱۰ پیامک می‌آید.

*لایحه CFT هم الان در دستور کار مجمع قرار گرفته است؟

به مجمع آمده است اما بعد از لایحه پالرمو بررسی می‌شود.

*یعنی در کمیسیون‌ها هم بررسی آن آغاز نشده است؟

دقیقا در خاطرم نیست، چون در کمیسیون اقتصادی هم این لایحه نبود به همین دلیل وضعیت آن در کمیسیون‌ها را نمی‌دانم.