کدام بازیکن ایرانی محبوب‌ترین ستاره آسیاست؟

بازیکنان ایرانی، محبوب‌ترین گزینه بین کاربران سایت AFC هستند. به گزارش سایت خبری مدارا: سایت رسمی AFC امسال در ابتکاری تازه، مسابقات فانتزی جام ملت‌ها را راه اندازی کرده است. کاربران سایت می‌توانند به سبک دیگر مسابقات فانتزی، تیمی از بازیکنان مورد نظرشان بسازند و با هم رقابت کنند. نکته جالب در این مسابقه، محبوبیت […]

بازیکنان ایرانی، محبوب‌ترین گزینه بین کاربران سایت AFC هستند.


به گزارش سایت خبری مدارا: سایت رسمی AFC امسال در ابتکاری تازه، مسابقات فانتزی جام ملت‌ها را راه اندازی کرده است. کاربران سایت می‌توانند به سبک دیگر مسابقات فانتزی، تیمی از بازیکنان مورد نظرشان بسازند و با هم رقابت کنند. نکته جالب در این مسابقه، محبوبیت بازیکنان ایرانی بین کاربران فانتزی جام ملت‌هاست.

سردار آزمون بالاتر از سون هیونگ مین ستاره کره جنوبی، محبوب‌ترین بازیکن این رقابت‌ها به حساب می‌آید. تا این لحظه حدود ۵۹ درصد کاربران یعنی بخش اعظم آن‌ها، سردار را در تیم‌شان گذاشته‌اند. بعد از آزمون، سون ستاره کره‌ای‌ها با حدود ۵۵ درصد قرار دارد. نفر سوم این فهرست هم بعد از آزمون و سون، یک ایرانی است. علیرضا بیرانوند، مورد توجه ۵۲ درصد کاربران قرار گرفته و او را به عنوان دروازه‌بان تیم‌شان انتخاب کرده‌اند. سه کلین شیت و مهارهای کم نقص بیرانوند، نشان داده این انتخاب درست بوده است.

بعد از این سه نفر، چهارمین بازیکن محبوب فانتزی هم به تیم ملی ایران تعلق دارد. مهدی طارمی که با دو گل و یک پاس گل مقابل یمن شروعی فوق العاده در این رقابت‌ها داشت، در تیم ۴۸ درصد کاربران قرار گرفته و او را در تیم‌شان گذاشته‌اند. یوشیدا مایا مدافع ژاپن که البته در جام ملت‌ها ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شده، نفر پنجم این فهرست است.

قرار داشتن ۳ بازیکن ایرانی بین ۵ بازیکن محبوب فانتزی جام ملت‌ها، نشان می‌دهد کاربرای AFC تا چه حد به دفاع و حمله ایران اعتماد دارند. دروازه‌بان و مدافعانی که گل نمی‌خورند و مهاجمانی، که با ۷ گل در دور گروهی آمار فوق العاده‌ای به جا گذاشته‌اند. این آمار، در مراحل بعد هم می‌تواند ادامه پیدا کند.

۱۱ بازیکن محبوب فانتزی جام ملت‌های آسیا

۱- سردار آزمون / ایران / ۵۸٫۸ درصد
۲- سون هیونگ مین / کره جنوبی / ۵۵٫۳ درصد
۳- علیرضا بیرانوند / ایران / ۵۱٫۷ درصد
۴- مهدی طارمی / ایران / ۴۸٫۱ درصد
۵- یوشیدا مایا / ژاپن / ۳۶٫۷ درصد
۶- لی یونگ / کره جنوبی / ۳۲٫۸ درصد
۷- مارک میلیگان / استرالیا / ۳۲٫۸ درصد
۸- گنکی هاراگوچی / ژاپن / ۳۰ درصد
۹- کیم مین جائه / کره جنوبی / ۲۸٫۹ درصد
۱۰- علی مبخوت / امارات / ۲۷٫۵ درصد
۱۱- احسان حاج‌صفی / ایران / ۲۷٫۴ درصد