تبعیض‌ نژادی در دانشگاه هاروارد

[ad_1] وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که گروهی از دانشجویان آسیایی‌-آمریکایی در دانشگاه "هاروارد"(Harvard University) پذیرفته نشدند و این دانشگاه نسبت به آن‌ها تبعیض نژادی قائل شده است. _سایت خبری مدآرا و به نقل از ای‌بی‌سی اکشن نیوز، دانشگاه “هاروارد”(Harvard University) نسبت به تعدادی از دانشجویان با ملیت، آسیایی‌-آمریکایی تبعیض قائل شده است و این […]

[ad_1]

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که گروهی از دانشجویان آسیایی‌-آمریکایی در دانشگاه "هاروارد"(Harvard University) پذیرفته نشدند و این دانشگاه نسبت به آن‌ها تبعیض نژادی قائل شده است.
دانشگا ه هاروارد

_سایت خبری مدآرا و به نقل از ای‌بی‌سی اکشن نیوز، دانشگاه “هاروارد”(Harvard University) نسبت به تعدادی از دانشجویان با ملیت، آسیایی‌-آمریکایی تبعیض قائل شده است و این دانشجویان را در دانشگاه نپذیرفته است.

وزارت دادگستری آمریکا از این دانشجویان که شاکی پرونده بودند دفاع و اظهار کرد که هیچگونه محدودیت قانونی در پذیرش این دانشجویان وجود ندارد و هاروارد نباید به خاطر نژاد دانشجویان از پذیرش آنها امتناع کند.

آمارها نشان می‌دهد که روند تبعیض نژادی دانشگاه هاروارد، بیشتر از باقی نژادها متوجه نژاد آسیایی-آمریکایی بوده است.

پرونده تبعیض نژادی دانشگاه هاروارد نسبت به دانشجویان از سال ۲۰۱۴ میلادی به دادگاه‌های این کشور ارائه شده است و تاکنون گروه‌های مختلفی از دانشجویان به دادگاه شکایت‌ کرده‌اند.

دانشگاه “هاروارد” همواره در تلاش بوده که نشان دهد دانشجویان این دانشگاه از لحاظ جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی و نژادی در شرایط متفاوتی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link