کد خبر : 305031
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - 00:12
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

گرما در اصفهان اوج می‌گیرد؛

تقویت توده هوای گرم در اصفهان/ هواشناسی هشدار صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره تقویت توده هوای گرم تابستانه و روند افزایش نسبی دما طی ۷۲ ساعت آینده هشدار سطح زرد صادر کرد.

تقویت توده هوای گرم در اصفهان/ هواشناسی هشدار صادر کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

به نوشته مهر؛ برهمین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که از صبح فردا چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (۲۰ تا ۲۲ تیرماه) افزایش نسبی دما بین ۲ تا سه درجه سلسیوس و ماندگاری توده هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزایش دما در تمامی مناطق استان به ویژه شمال و مرکز اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، بادرود، چوپانان، خور و بیابانک، برخوار (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، مهاباد، نجف آباد و ورزنه محسوس است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به احتمال گرمازدگی افراد و افزایش مصرف حامل‌های انرژی طی ۷۲ ساعت پیش رو، هشدار داده و در ادامه توصیه کرده است که اتلاف انرژی از طریق پنجره‌ها و درهای فضاهای مسکونی و اداری کنترل و انجام عملیات کشاورزی و فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز در ساعات میانی روز خودداری شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در ادامه درخصوص وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید در مناطق شمال و شرق استان، غبار آلودی هوا توأم با کاهش دید و کیفیت هوا در مناطق مرکزی و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم در نیمه اول روز از فردا چهارشنبه تا یکشنبه (۲۰ تا ۲۴ تیرماه) هشدار داده است.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شدت وقوع این پدیده در نیمه شمال و شرق استان و طی روزهای شنبه و یکشنبه پیش رو خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان اعلام کرده است که وزش باد شدید و گردوخاک به ویژه کلانشهر اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، انارک، چوپانان، خور و بیابانک، برخوار (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، کبوتر آباد، کوهپایه، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، نائین، نجف آباد و ورزنه را در بر خواهد گرفت.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال اختلال در تردد در نیمه شرقی استان، سقوط اشیا و آسیب به سازه‌های موقت هشدار داده و توصیه کرده است که شهروندان به ویژه گروه‌های حساس جامعه (سالمندان، افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان) از تردد غیر ضرور در سطح شهر بپرهیزند.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است