کد خبر : 302865
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - 03:02
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان:

انتقال آب درون استانی در اصفهان در دولت سیزدهم آغاز شد

استاندار اصفهان گفت: یکی از اقدامات حل بحران آب و فرونشست در اصفهان انتقال آب درون استانی بود که در دوران دولت سیزدهم آغاز شد.

انتقال آب درون استانی در اصفهان در دولت سیزدهم آغاز شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید رضا مرتضوی در نشستی با اقشار مختلف استان اصفهان در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی شخصیتی متمایزی نسبت به سایران داشت و فردی برجسته با فضائل فردی و انسانی اخلاق مدار با سلوک مدیریتی بود.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی قابلیت الگو شدن برای تمام مدیران را دارد، افزود: شهید رئیسی توانست جایگاه ریاست جمهوری را تبیین کند و امروز هر کسی نمی‌تواند مدعی قرار گرفتن در این جایگاه شود و افراد نازلی مدعی کفالت ریاست جمهوری شود.

استاندار اصفهان در خصوص اقدامات صورت گرفته در دوره دولت سیزدهم در زمینه حل بحران آب افزود: خشکسالی و فرونشست یکی از حوزه‌هایی که چالش اساسی در اصفهان بود؛ گلایه‌های بسیاری از شهروندان را همراه داشت و انواع نظرات کارشناسان نیز در خصوص آن وجود داشت که در قرارگاه آب همه مدعیان حل بحران آب را دعوت کردیم و در ۵ راهبر اساسی بر ۲۵ محور قدم برداشتیم.

مرتضوی گفت: پروژه انتقال آب دریا به اصفهان از جمله این پروژه‌ها است که در دوران ریاست جمهوری شهید رئیسی به جمع بندی رسید. آب گیر انتخاب شده بود، امکان انتقال میزان آبی که ما نیاز داشتیم نبود و در خطوط انتقال اصول پدافند غیر عامل رعایت نشده بود، خطوط کنار هم قرار گرفته بود و مانع اجرای کامل پروژه شد که در دوران آیت الله شهید رئیسی این موانع رفع و پروژه پیش رفت.

وی با بیان اینکه این پروژه اط مردادماه سال ۱۴۰۱ آغاز و پس از گذشت ۱۴ ماه ۵۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شد، اضافه کرد: با دستور مستقیم شهید رئیسی با همان سرعت پروژه ادامه یافت و با حدود ۴۸ جبهه کاری تا ۴۰ درصد فاز دوم پروژه پیش رفت. این پروژه در حالی محقق شد که در دولت‌های قبل پروژه مسکوت مانده بود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه شهید رئیسی مرد روزهای سخت بود و جسارت ورود به صحنه‌های سخت را داشت، ادامه داد: این در حالی است که در دولت‌های گذشته آنقدرعزت ملی ایران متزلزل شده بود که جی بو تی هم برای ما خط و نشان می‌کشید.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از پروژه‌های در دستور کار در حوزه ریاست جمهوری شهید رئیسی انتقال آب درون استانی به اصفهان بود، افزود: در این ارتباط پروژه‌ای تعریف شد که از آب‌های درون سرزمینی برای آب شرب استفاده و از حقابه محیط زیست و کشاورزی جلوگیری شود و وارد خود زاینده رود شود.

اخبار مرتبط:
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است

سرپرست هیات باستان‌شناسی «کمرزرین» گفت: لایه‌های زیستی مختلف متعلق به دوره های تاریخی از هزاران سال قبل تا کنون در شهر اصفهان وجود دارد اما همواره به این مساله بی‌توجهی شده است.

بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد
بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد

سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث اصفهان گفت: کارشناسان اورژانس در سه ماه اول امسال، به ۷۷ هزار و ۲۲۴ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند.

بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است
بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است

رئیس مرکز تحقیقات بیابان‌زدایی و مبارره با گرد و غبار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: بستر خشک زاینده رود یکی از منابع تولید گرد و غبار به طول ۲۰۰ کیلومتر از «سد نکوآباد» تا تالاب بین المللی «گاوخونی» است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است