کد خبر : 302530
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - 10:54
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

امام جمعه شیراز: رای دادن زمینه ساز ظهور امام زمان است

دژکام مدعی شد: این حکومت می‌خواهد زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشد؛ رأی دادن قدم اول است و در گام دوم باید بین شش نفری که صلاحیت آنها برای حضور در انتخابات تأیید شده بگردیم و ببینم رویکرد کدامیک از آنها به عدالت نزدیکتر است و عادل را به میدان بفرستیم؛ عدالت شرط مهم این انتخاب است.

امام جمعه شیراز: رای دادن زمینه ساز ظهور امام زمان است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: حجت الاسلام لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نمازجمعه امروز شیراز اظهار کرد:؛ باید به این مهم پرداخته شود که راه حل مشکلات مردم چیست.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: اصلاح ساختار بودجه، رفع مشکلات صندوق بازنشستگی، توزیع عادلانه درآمد، ارتقای تولید محصولات کشاورزی، رشد تولید، توسعه مسکن، اقتصاد دریا محور، ارتقا نظام سلامت، ارتقا فرهنگ عمومی، حل مشکل خانواده و جمعیت، پیشبرد اهداف در حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، ارتقای نظام آموزشی و نظام علمی، فناوری و پژوهشی و اصلاح نظام اداری تیتر سرفصل‌های برنامه هفتم هستند که باید از سوی کاندیداها مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی می خواهند از نو چرخ را اختراع کنند، چرخ ساخته شده باید راه بیفتد و کار کند تا مردم زندگی کنند، علما، اهل علم و اهل فضل از دانشگاهی تا حوزوی باید مسائل و مشکلات جامعه را مطالعه و مطالبه کنند؛ استاد دانشگاه و حوزه نمی‌تواند از این مسایل بی‌اطلاع باشد؛ باید هم خوب یاد بگیریم هم خوب یاد دهیم و هم خوب از رییس جمهور انتخابی مطالبه کنیم.

امام جمعه شیراز گفت: این ذهنیت را که تازه می خواهیم فکر کنیم که باید چه کار کنیم را می‌بایست کنار بگذاریم، در شرایط کنونی حاصل چندین دهه تفکر علما و فرهیختگان جمع شده و یکی از میان مردم باید پیدا شود و این ایده‌ها را اجرایی کند. امیدواریم بهترینی که بتواند در این مسیر خدمت کند انتخاب و منشا خدمت شود.

دژکام گفت:برخی در مناظره‌ها دنبال این هستند که چه کسی لم کار را برای اجرایی شدن برنامه‌ها بلد است، سرفصل‌های برنامه هفتم مشخص شده و باید به آن عمل شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه هشتم تیرماه از همه مردم فارس دعوت کرد که حضور حداکثری در این رویداد داشته باشند.

رأی دادن یعنی بلند کردن پرچم عدالت

دژکام افزود: رأی دادن ایرانی‌ها یعنی ملت ایران می‌خواهند دوباره پرچم‌ عدالت را بلند کنند؛ حضور قوی و حداکثری ملت ایران در انتخابات یعنی ما معتقدیم با وجود همه ظلم استکبار، فطرت بشر با عشق به عدالت آفریده شده است.

دژکام اضافه کرد: امام زمان (عج) برای اجرای عدالت می‌آید و یکی از معانی رأی دادن ملت ایران این است که امام زمان (عج) هست، زنده هست و می‌آید؛ جهانیان چه چیزی را انکار می‌کنید؟ وعده الهی را انکار می‌کنید؟ این وعده خداست که امام زمان (عج) برای اجرای عدالت می‌آید.

امام جمعه شیراز گفت: رأی دادن من و شما رای دادن به عقیده‌ای است که در قانون اساسی نوشته شده؛ این حکومت می‌خواهد زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشد؛ رأی دادن قدم اول است و در گام دوم باید بین شش نفری که صلاحیت آنها برای حضور در انتخابات تأیید شده بگردیم و ببینم رویکرد کدامیک از آنها به عدالت نزدیکتر است و عادل را به میدان بفرستیم؛ عدالت شرط مهم این انتخاب است.

وی اضافه کرد: در این انتخاب باید عادل را پیدا کنیم، کسی که بتواند دستورات و قوانین خوب مصوب شده را اجرا کند، امروز برنامه هفتم برای پنج سال آینده مصوب شده، این قانون دارد سامان می‌یابد و قانون برای آن است که رییس جمهور بداند باید چه کند و مردم از او چه مطالبه‌ای داشته باشند.

عدالت علی(ع) الگوی اداره‌کنندگان کشور

امام جمعه شیراز ادامه داد: در ایام دهه ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم هستیم و امشب هم میلاد مسعود دهمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام هادی (ع) را پیش رو داریم که جا دارد از این ایام به نحو احسن بهره ببریم و دعاها و زیارت‌نامه‌ها را مطالعه کنیم.

دژکام گفت: اگر امروز در جهان اسلام جبهه مقاومتی وجود دارد، درس این مقاومت را امیرالمومنین علی (ع) به ما داده است؛ جبهه مقاومت زیر پرچم علی (ع) جبهه مقاومت شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: عادل علی (ع) است و صدای عدالت از حلقوم علی بن ابیطالب بلند می‌شود؛ اگر هنوز آبرویی برای عدالت در دنیا مانده به خاطر این است که علی(ع) پرچم‌دار عدالت است.

وی بر ضرورت عادل بودن اداره‌کنندگان کشور تأکید کرد و گفت: ایران و جهان اسلام نیز افتخار می‌کند که زیر پرچم این مرد الهی است، او شیر خداست که عدالت را برای بشریت به نمایش گذاشت.

لزوم برگزاری عید سعید غدیر به صورت ویژه

امام جمعه شیراز در خطبه‌های دوم نمازجمعه هم گفت: مناسبت‌های متعددی در هفته آینده پیش رو داریم، اولین مناسبت میلاد مسعود امام هادی (ع) در روز شنبه است و در پایان هفته نیز میلاد امام موسی کاظم (ع) هفتمین آفتاب تابنده امامت و ولایت را در پیش داریم، این دو میلاد فرخنده را تبریک می‌گوییم و گرامی می‌داریم.

دژکام درباره عید سعید غدیر خم گفت: باید عید سعید غدیر را ویژه برگزار کنیم؛ غدیر را کم‌توجهی کردیم که بچه حضرت زهرا (س) را وسط صحرای کربلا تنهایی گرفتند و کشتند؛ مردم باید به غدیر اهمیت بدهند؛ غدیر باید به گونه‌ای برگزار شود که غلغله راه بیفتد.

وی بر اهمیت برگزاری برنامه‌های باکیفیت در عید غدیر تأکید کرد و گفت: در طول این سالها کارهای خوبی برای برگزاری برنامه‌های عید غدیر انجام شده، باید دیده شود و معلوم شود که هر گوشه ایران اسلامی یک‌ کانون خروشنده و جوشنده برای امامت و ولایت و عشق به اهل بیت (ع) عصمت و طهارت است.

امام جمعه شیراز ادامه داد: برنامه‌ریزی شده که برای شب و روز عید غدیر برنامه‌های مفصلی برگزار شود اما ویژه‌ترین وقت ظهر روز عید غدیر و بلند کردن دست امام علی (ع) توسط پیامبربود.

وی بر اهمیت شرکت در نماز عید غدیر تأکید کرد و افزود: جمعیت نماز عید غدیر از نماز جمعه بیشتر است؛ این اتفاق ارزشمندی است و نشان دهنده این است که ما غدیر را فراموش نکردیم؛ برای ظهر عید غدیر باید برنامه‌ریزی جدی در حرم مطهر شاهچراغ(ع)!داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: همه تلاش کنند بهترین پذیرایی انجام شود؛ دعوت همگانی است همه باید بیایند، همه باید هم میزبان و هم مهمان باشند؛ امیدواریم شاهد حضور انبوه و دسته‌جمعی مردم در روز عید غدیر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) باشیم و این جشن امسال از هرسال بهتر برگزار شود.

ضرورت انعکاس برنامه‌های عید غدیر توسط رسانه‌ها

آیت‌الله دژکام ادامه داد: چشم من روشن است که شیراز در این زمینه خیلی خوب حرکت می‌کند، اگرچه انعکاس رسانه‌ای متناسب با اوج‌کار و برنامه‌هایی که انجام می‌شود نیست؛ باید انعکاس بهتری از سوی رسانه‌ها انجام شود.

وی اضافه کرد: اعمال روز عید غدیر بسیار زیاد است و اطعام کردن در این روز از مهمترین اعمال است، فقط یک گوشه از شهر شیراز برای ۱۱۰ هزار نفر غذا طبخ می‌شود و جا دارد این کار بزرگ منعکس شود.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: در روز عید غدیر هر که هر چه می‌تواند عیدی و هدیه دهد، مبلغ آن مهم نیست مهم اظهار و ابراز خوشحالی ست. در این روز باید عیدی بدهیم و عیدی بگیریم.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: تعطیلی شنبه‌ها منتفی نشده است
نماینده مجلس: تعطیلی شنبه‌ها منتفی نشده است

پاپی‌زاده گفت: با توجه به اینکه هنوز ظرفیت کمیسیون اجتماعی تکمیل نشده و اعضای هیئت رئیسه آن هم مشخص نشده است به محض تشکیل کمیسیون اجتماعی ایرادات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه مذکور به کمیسیون اجتماعی ارجاع می‌شود تا مورد واکاوی قرار گیرد.

کیهان: دولت ِرئیسی در طول ۳ سال تورم را فقط ۱% کاهش داده
کیهان: دولت ِرئیسی در طول ۳ سال تورم را فقط ۱% کاهش داده

در حالی که رسانه های حامی دولت سیزدهم حتی از کاهش تورم به کانال20درصد خبر می دهند روزنامه کیهان این رقم را 43 درصد اعلام کرد.

نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند
نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند

مجتبی یوسفی نماینده مجلس با بیان این‌که ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند، گفت: ارتباط مسکن با سایر صنایع و بخش های مختلف اقتصادی موجب شده تا به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی و کاهش تورم در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است