کد خبر : 302502
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - 08:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و محدوده استان اصفهان بین سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تحصیل شده است.

سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علیرضا قاری قرآن در خصوص وضعیت تأمین زمین و تحصیل اراضی در سال‌های ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۲، اظهار کرد: در سال‌های فوق تلاش‌های لازم برای تحصیل اراضی ملی و موات داخل محدوده و حریم استان اصفهان انجام شده است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: در مجموع در بازه زمانی سه ساله، بیش از چهار هزار و ۴۰۰ هکتار زمین ملی و موات در داخل حریم و محدوده تحصیل شد که از این میزان افزون بر چهار هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و مابقی داخل محدوده بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲، تحصیل اراضی ملی و موات داخل حریم ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار بوده، گفت: تحصیل این اراضی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به ترتیب بیش از یک هزار و ۳۰۰ هکتار و ۲۳۰ هکتار بوده است.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم اراضی تحویل و تحول شده با اداره کل منابع طبیعی استان افزون بر ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار بوده که بیش از یک هزار هکتار در سال ۱۴۰۲، پنج هزار هکتار در سال ۱۴۰۱ و بالغ بر ۲۰۰ هکتار در سال ۱۴۰۰ انجام شد.

قاری قرآن با اشاره به اقدامات در راستای تثبیت مالکیت اراضی دولتی استان و پیشگیری از زمین خواری، اظهار کرد: از سال ۱۴۰۰ لغایت پایان سال ۱۴۰۲ در مجموع بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ فقره سند تک برگ اخذ شده که بخشی از آن مربوط به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به سند تک برگی بوده است.

اخبار مرتبط:
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است

سرپرست هیات باستان‌شناسی «کمرزرین» گفت: لایه‌های زیستی مختلف متعلق به دوره های تاریخی از هزاران سال قبل تا کنون در شهر اصفهان وجود دارد اما همواره به این مساله بی‌توجهی شده است.

بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد
بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد

سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث اصفهان گفت: کارشناسان اورژانس در سه ماه اول امسال، به ۷۷ هزار و ۲۲۴ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند.

بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است
بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است

رئیس مرکز تحقیقات بیابان‌زدایی و مبارره با گرد و غبار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: بستر خشک زاینده رود یکی از منابع تولید گرد و غبار به طول ۲۰۰ کیلومتر از «سد نکوآباد» تا تالاب بین المللی «گاوخونی» است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است