کد خبر : 302443
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - 14:56
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

جمالی‌نوبندگانی: دولت پزشکیان ترکیبی از دولت اعتدال و اصلاحات خواهد بود

نماینده ادوار مجلس گفت: اکثر مشاوران آقای پزشکیان از حزب اعتدال و توسعه هستند یعنی کسانی که در دولت آقای روحانی مسئولیت داشتند. از همان ابتدا آقای ظریف از آقای پزشکیان حمایت کرد و این روزها نیز در کنار او حضور پررنگی دارد بنابراین اگر آقای پزشکیان رأی بیاورد از همین الان مشخص است که رویکرد دولت او در حوزه سیاست خارجی به چه سمت و سویی خواهد بود.

جمالی‌نوبندگانی: دولت پزشکیان ترکیبی از دولت اعتدال و اصلاحات خواهد بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: عرصه سیاسی کشور روزهای حساسی را تجربه می کند. رقابت نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود نزدیک می شود. رشد سبد رأی مسعود پزشکیان رقابت او با قالیباف و جلیلی را جدی تر از گذشته کرده است. منتقدان پزشکیان معتقدند اگر او پیروز شود شاهد تکرار دولت حسن روحانی خواهیم بود.

محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره رویکردها و مواضع مسعود پزشکیان گفت: آقای پزشکیان از نظر سیاسی بسیار به تفکرات آقای روحانی نزدیک است. در مجلس او از پشتیبانان دولت آقای روحانی بود و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ از آقای روحانی حمایت کرد.

وی با اشاره به ترکیب اعضای ستاد مسعود پزشکیان افزود: اکثر مشاوران آقای پزشکیان از حزب اعتدال و توسعه هستند یعنی کسانی که در دولت آقای روحانی مسئولیت داشتند. از همان ابتدا آقای ظریف از آقای پزشکیان حمایت کرد و این روزها نیز در کنار او حضور پررنگی دارد بنابراین اگر آقای پزشکیان رأی بیاورد از همین الان مشخص است که رویکرد دولت او در حوزه سیاست خارجی به چه سمت و سویی خواهد بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به حمایت چهره های مطرح اصلاحات همچون سیدمحمدخاتمی، جهانگیری و آخوندی از پزشکیان یادآور شد: قطعا وقتی این چهره ها امروز در میدان انتخابات پشت سر آقای پزشکیان هستند، قطعا در دولت او نیز نقش ایفا خواهند کرد. به ویژه آنکه شخص آقای پزشکیان به جز ۴ سال دوره وزارتش در سایر حوزه های کلان مدیریتی سابقه ای ندارد.

وی ادامه داد: آقای پزشکیان در همه مناظرات، جلسات و برنامه های انتخاباتی اش دائما بر استفاده از نظرات کارشناسان تأکید می کند. این حرف خوبی است اما نشان می دهد که خودش هنوز نتوانسته در قامت یک لیدر سیاسی عرض اندام کند. به نظر می آید آقای پزشکیان تصور نمی کرد تأییدصلاحیت شود چه رسد به آنکه جدی بخواهد برای انتخاب اعضای کابینه اش فکر کند.

جمالی گفت: دولتی که آقای پزشکیان بخواهد در صورت پیروزی تشکیل دهد، ترکیبی از دولت اعتدال و دولت اصلاحات خواهد بود. امروز نیز وقتی به ترکیب حامیانش نگاه می کنیم همین موضوع را به ذهن متبادر می سازد. مثلا ترکیب نمایندگان ادواری که از آقای پزشکیان حمایت کردند تقریبا همه رویکرد اعتدالی و اصلاح طلبی دارند. البته نقش آفرینی اصلاح طلبان در دولت پزشکیان پررنگتر از دولت آقای روحانی خواهد بود.

اخبار مرتبط:
پزشکیان: ایران آماده گفتگو درباره برجام برای احقاق حق است
پزشکیان: ایران آماده گفتگو درباره برجام برای احقاق حق است

رئیس جمهور منتخب گفت: آمریکا بود که ابتدا از برجام خارج شد و سپس شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرد. با این حال جمهوری اسلامی ایران همواره آماده هرگونه گفتگو در این زمینه با ملاحظه همه جوانب جهت احقاق حقوق ملت ایران بوده و هست.

روزنامه کیهان حمایت خود از ترامپ را علنی کرد
روزنامه کیهان حمایت خود از ترامپ را علنی کرد

روزنامه کیهان در شماره امروز خود با انتشار مطلبی به وضوح نشان داد که نامزد محبوب این روزنامه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ است.

مراسم تحلیف پزشکیان، عصر سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد
مراسم تحلیف پزشکیان، عصر سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از حضور پنج رئیس جمهور و ۱۰ رئیس مجلس تا امروز در مراسم تحلیف پزشکیان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است