کد خبر : 302267
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - 17:35
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

فرمانده سپاه: ما بهتر از کشورهای پیشرفته جهان کرونا را مدیریت کردیم

سردار سلامی گفت: در کرونا مشاهده کردید آمریکا در فرودگاه‌ها از فرانسه ماسک می‌دزدید اما ما بهتر از کشورهای پیشرفته جهان کرونا را مدیریت کردیم. می‌خواستند پنجره‌های دیپلماسی را روی ما ببندند اما نتوانستند و کسانیکه پرچمدار انزوای ما بودند به میدان تعامل با ما آمدند.

فرمانده سپاه: ما بهتر از کشورهای پیشرفته جهان کرونا را مدیریت کردیم

به گزارش سایت خبری مدارا: سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم روز ملی بسیج اساتید طی سخنانی اظهار داشت: اساتید پرورش دهندگان روح جوانان ما برای بر عهده گرفتن رسالت‌های بزرگ برای ساختن بنایی عظیم از یک تمدن جدید در جهان به نام اسلام هستند.

وی افزود: هویت هر جامعه‌ای به قوت جوانان و اندیشمندان آن بستگی دارد. جوامعی رشد یافته و اهل کمال هستند که جوانان آن حامل فضیلت‌ها و دل‌ها مستحکم و ایمان‌های قوی و صاحب اندیشه و خلاقیت و دانش باشند و این مسئولیت سنگینی است که بر عهده اساتید معظم ما در مجموعه‌های دانشگاهی کشور گذاشته شده است.

سردار سلامی ادامه داد: ما بدون قرار گرفتن در ترازهای رفیع دانش و بدون پرورش یافتگی در فضای روح و معنا نمی‌توانیم یک کشور با عظمت و متقل و الگویی مجسم برای جهان بشریت باشیم. رسالت و فلسفه اصلی انقلاب ما تغییر شعائر جهانی است. تغییر نظام معنوی جهان بر اساس ارزش‌ها و فضائل الهی است.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: ما می‌خواهیم مفاهیم بزرگی مانند کرامت اخلاقی و انسانی بخش مهم هویت کشور، نظام و ملت ما باشد. ما می‌خواهیم پرچمدار آزادسازی جهان مستضعفان از اسارت و بردگی برده داران مدرن باشیم. ما می‌خواهیم نقطه مرکزی جوشش الهام و آگاهی برای انسانها عالم باشیم.

وی با بیان اینکه ما معتقد به کرامت انسان هستیم گفت: کرامت هیچ ملتی را در معرض آسیب قرار نمی‌دهیم. انقلاب ما برای ترویج همین مفاهیم و تغییر در همین معانی آغاز شد. انقلابی که توانست در جغرافیای سیاسی عالم و در آرایش نظم یافته و صلب حاکم بر دوران وقوع خود تاثیر شگفت انگیزی بجای بگذارد و مبدا تحولات عظیم در عالم شود.

سردار سلامی ادامه داد: قدرت‌های شیطانی فکر کردند به این ترتیب فضای تنفس قدرتها به مرور تنگ خواهد شد و اضلاع جدیدی به هندسه قدرت جهانی افزوده خواهد شد و بشریت در آستانه یک قیام جهانی برای بدست آوردن مجد و عظمت خود قرار خواهد گرفت. ما به مرور با تساعد حوزه‌های درگیری مواجه شده‌ایم و جهان قدرتمند با تمام استعداد و ظرفیت خود به جنگ با این انقلاب آمد و در هر مقطعی از یکی از راهبردهای خود استفاده کرد. دفاع مقدس نمونه ای از یک واکنش نظام یافته بر منطق یک راهبرد خطرناک بود که می خواست ما را در همان ابتدای تولد با بحرانهای چالش انگیز ما را به بی تعادلی بازگشت ناپذیر سوق دهد و کنترل ملت ایران را در مهار خود بگیرد و حفره ایجاد شده در نظم آن روز جهان را ترمیم کند.

فرمانده کل سپاه گفت: بعد از آن همه راهبردهای آزموده شده دشمن به صحنه آمدند و ما در همه مقاطع این چهار دهه با همه این سیاست‌ها مستقیما درگیر بوده‌ایم. اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به عنوان نقطه مرکزی تلاقی همه سیاست‌ها و راهبردهای قدرت دشمن قرار گرفته‌ایم. دشمن تمام ارکان نظام و انقلاب را همزمان مورد هدف قرار داده است و همه بردارهای تهدید در یک نقطه همگرا شده‌اند. این هم افزایی و فشار حداکثری دشمن ما را در موقعیتی استثنایی قرار داده است و شما در قلب این شرایط خطیر زندگی می ‌نند و این یک مواجهه همه جانبه جدیدی است.

سردار سلامی ادامه داد: به فضل الهی ظرفیت‌های انقلاب شکوهمند ما تحت هدایت‌های ژرف اندیشانه و مبتنی بر حکمت و آموزه‌های وحیانی که توسط رهبر انقلاب صورت می‌گیرد و با تکیه بر ملتی که ظرفیت مواجه شدن با این فشارها را آزموده است، توانسته‌ایم تمام این جهات مختلف فشار را مستهلک و میرا کنیم و اقتدار با شکوه یک ملت را بر یک جهان دشمن آرایش یافته تحمیل کنیم.

سردار سلامی تصریح کرد:‌ اگر می‌بینید در اوج مقابله، امنیت دارید یعنی صاحب قدرت هستید. دکترین دشمن مبتنی بر نیرو و ضربه قاطع در نقطه قطعی است. دشمن ما از کشتن کودکان بیگناه ابایی ندارد. دشمن ما اگر بفهمد شما می‌توانید از فضای تحریم او عبور کنید شما  را محاصره می‌کند و اگر می‌بینید در این کشور تحریم بی اثر شده است به این دلیل است که شما صاحب قدرت هستید. کشتی‌های ما را گرفتند کشتی‌هایشان را گرفتیم. می‌خواستند کشتی‌های نفت ما که در مسیر ونزوئلا بودند را بگیرند به محض اجرای رزمایش در مقابل چشمانشان منصرف شدند. بخشی از کشتی‌های ما در دریا را زدند وقتی کشتی‌هایشان زده شد فهمیدند با این کشور نمی‌توان درگیر شد.

وی عنوان کرد: اینکه شما امروز صادرات و وارداتتان با امنیت کامل صورت می گیرد به دلیل قدرت شما است و در این موضوع فرقی بین ترامپ و بایدن نیست. ما در زمان ترامپ به عین‌الاسد حمله و گلوبال هاوک را زدیم. متوجه شدند اگر بخواهند در مقابل ایران بایستند ایران با تاثیری که بر اقتصاد جهانی دارد می‌تواند جهان را تحت تاثیر حرکات خود قرار دهد. امکان و فضایی برای بیان برخی اقدامات ما نیست  ولی دشمن از آنها آگاه است.

فرمانده کل سپاه گفت: رهبر انقلاب در قلب همه این مخاطرت سنگین ایستاد و کشو را به پیش می‌برد. تصویری که امروز از کشور ما وجود دارد تصویر یک کشور تحریم شده نیست و همه اجزا و ارکان یک نظام بدون تاثیر پذیری از  سیاست بیگانگان بر اقتدار آن افزوده می‌شود.  شرکت‌های خارجی از ایران قهر کردند و رفتند اما امروز آیا صنعت نفت ما به آنها وابسته است؟ چه کسانی ستاره‌های خلیج فارس را ساختند و فازهای پارس جنوبی را به ستارگانی روی زمین بدل کردند. ما به عنوان سپاه در قرارگاه سازندگی‌مان ۳۶۰ طرح ملی را در دست اجرا داریم و ۱۰۰ طرح در نوبت افتتاح قرار دارند. من به رئیس جمهور شهید گفتم شما می‌توانید ۱۳۰ هفته متوالی طرح‌های عظیم ملی را رونمایی کنید.

سردار سلامی عنوان کرد: در کرونا مشاهده کردید آمریکا در فرودگاه‌ها از فرانسه ماسک می‌دزدید اما ما بهتر از کشورهای پیشرفته جهان کرونا را مدیریت کردیم. می‌خواستند پنجره‌های دیپلماسی را روی ما ببندند اما نتوانستند و کسانیکه پرچمدار انزوای ما بودند به میدان تعامل با ما آمدند. در جهانی که فقط قدرت مفهوم دارد وقتی اعتبار قدرت شما به رسمیت شناخته می‌شود دشمن اراده قدرت شما را به رسمیت می‌شناسد.

اخبار مرتبط:
روزنامه کیهان حمایت خود از ترامپ را علنی کرد
روزنامه کیهان حمایت خود از ترامپ را علنی کرد

روزنامه کیهان در شماره امروز خود با انتشار مطلبی به وضوح نشان داد که نامزد محبوب این روزنامه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ است.

مراسم تحلیف پزشکیان، عصر سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد
مراسم تحلیف پزشکیان، عصر سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از حضور پنج رئیس جمهور و ۱۰ رئیس مجلس تا امروز در مراسم تحلیف پزشکیان خبر داد.

کیهان: تیتر اسب‌ زین شده بَدجوری اعصاب مدعیان اصلاحات را به هم ریخته
کیهان: تیتر اسب‌ زین شده بَدجوری اعصاب مدعیان اصلاحات را به هم ریخته

روزنامه حسین شریعتمداری نوشت: تیتر دو هفته قبل کیهان با عنوان «‌اسب‌ زین شده زیر پای دولت چهاردهم‌» بدجوری اعصاب مدعیان اصلاحات را به هم ریخته است و هنوز دارند علیه آن جیغ می‌کشند!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است