کد خبر : 301977
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - 11:15
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد مرادی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان اظهار کرد: در استان اصفهان بیش از ۷۰ مگاوات ظرفیت تولید نیروگاه خورشیدی و گازی داریم که از ۳۶ مگاوات نیروگاه خورشیدی، ۱۰ مگاوات نیروگاه‌های سنگین و مابقی نیروگاه‌های ۵ کیلوواتی پشت بام منازل است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: امروز نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است و به طور سالیانه ۳۰ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

مرادی با اشاره به اینکه استان اصفهان در بخش نیروگاه‌های خورشیدی منازل رتبه اول کشور را دارد، گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی با ادارات بهزیستی، کمیته امداد و بسیج سازندگی نوشته شده است تا در راستای توانمندسازی افراد نیازمند جامعه، نیروگاه‌های منازل افزایش پیدا کند که قراداد خرید ۲۰ ساله ضمانتی برای این مجموعه‌ها و ایجاد درآمد پایدار و
استفاده از برق تولیدی در شبکه، از مزایای این طرح است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با بیان اینکه در دولت سیزدهم ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی سرعت مضاعفی گرفت، تصریح کرد: در سال جاری ۱۲ مگاوات نیروگاه خورشیدی در دست اقدام داریم تا بتوانیم از ظرفیت این استان پهناور بیشترین استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: همچنین قرار است هزار نیروگاه پنج کیلوواتی در سطح استان اصفهان داشته باشیم که مراحل اولیه آن شروع شده است و هر هفته جلسات رصد و پیگیری برگزار می‌شود تا هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.

مرادی با بیان اینکه دیدگاه مثبت فرماندار شهرستان نایین باعث شده است که این پروژه در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد، گفت: شرکت توزیع استان قصد دارد با رفع موانع، به ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی سرعت ببخشد که ما از سرمایه‌گذاران می‌خواهیم به این بخش ورود پیدا کنند.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است