کد خبر : 301973
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - 09:06
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان:

قطع برق واحد‌های صنعتی بدون اطلاع قبلی ممنوع است

استاندار اصفهان گفت: به هیچ وجه و بدون اطلاع قبلی برق هیچ واحد صنعتی و اقتصادی در استان قطع نشود و قطع برق صنایع با برنامه‌ریزی و اطلاع قبلی انجام شود.

قطع برق واحد‌های صنعتی بدون اطلاع قبلی ممنوع است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان در خصوص وضعیت ناترازی انرژی برق در استان، اظهار داشت: در شورای انرژی استان مصوب شود که به هیچ وجه و بدون اطلاع قبلی برق هیچ واحد صنعتی و اقتصادی در استان قطع نشود و قطع برق صنایع با برنامه‌ریزی و اطلاع قبلی انجام شود.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: تفاهم‌های لازم در روند مصرف انرژی با شهرک‌های صنعتی استان و در صورت لزوم حتی تا سطح واحدهای صنعتی پیگیری و منعقد شود.
استاندار اصفهان افزود: اگر ضرورت پیدا کرد که سهم بیشتری از قطعی برق برای ۵۲ واحد بزرگ صنعتی استان که با ظرفیت بیشتر انرژی را مصرف می‌کنند، اعمال شود در این خصوص مضایقه نشود.

وی متذکر شد: برای ما نیز خوشایند و مطلوب نیست که برق صنایع استان قطع شود اما در دوره‌هایی نسبت به تولید انرژی در کشور و بالأخص انرژی پاک غفلت شده است.

مرتضوی ادامه داد: از این رو مجموعه تلاش‌های استان در راستای تشویق و هدایت صنایع بزرگ استان در حوزه ساخت نیروگاه‌های انرژی تجدیدپذیر است تا به سمت رفع ناترازی‌ها قدم برداریم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: از تولید ۴ هزار مگاوات برق خورشیدی کشور که در دولت سیزدهم سرمایه‌گذاری شده، تعهد استان به احداث ۲۲۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر است و البته ۶ هزار مگاوات تفاهم‌ در حوزه انرژی هسته‌ای نیز انجام شده تا تراز انرژی استان مثبت شود.

وی عنوان کرد: اگر تعهدی در گذشته شده مبنی بر اینکه واحدهایی که در حوزه انرژی تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند از پرداخت سهم خود معاف می‌شوند؛ الزام بر اجرای این تعهدات ضروری است.

مرتضوی گفت: در خصوص ماده ۲۵ قانون بهبود کسب‌وکار با سطح ملی تبادل نظر و زمینه اجرای این ماده قانونی در استان فراهم شود.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است