کد خبر : 301952
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - 11:15
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه فروش با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران استان اصفهان اظهار کرد: در این جلسه بررسی وضعیت سیل خیزی استان، مناطق خطر پذیرو برنامه ریزی در اجرای طرح‌های کاهش خطر در فصول پیش رو از در دستور کار قرار گرفت.

به نوشته مهر؛ وی افزود: تا کنون در چهار میلیون هکتار از اراضی مستعد استان اصفهان مطالعات تفصیلی آبخیزداری انجام و در بیش از ۳ میلیون هکتار طرح‌های آبخیزداری و پخش سیلاب اجرا شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل مطالعات در ۲ میلیون هکتار از اراضی اولویت دار و اجرای طرح‌های مطالعه شده در ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی سیل خیز مطالعه شده در استان اصفهان تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و مطابق با ضوابط و دستورالعمل‌ها در مناطق سیل خیز از جمله ۲ حوضه آبریز در محدوده مهیار و شمال شهرضا مطالعات و اجرای طرح‌های ابخیزداری با نظارت اداره کل منابع طبیعی اجرا شود.

وی ابراز کرد: همچنین با توجه به مسؤولیت شرکت آب منطقه‌ای در ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها اقدامات لازم در تکمیل مطالعات مرحله دوم ساماندهی رودخانه‌های اولویت‌دار و اجرای طرح‌های ساماندهی در بازه‌های خطرپذیر مطالعه شده در استان اجرا و پیگیری لازم در تأمین منابع اعتباری مورد نیاز از وزارت نیرو به عمل آید و برای شناسایی و آزاد سازی تصرفات صورت گرفته در حریم رودخانه‌ها با افزایش تیم‌های گشت و نظارت برنامه ریزی شود.

شیشه فروش اضافه کرد: همچنین در این جلسه و با توجه به پیش‌بینی وقوع مخاطرات جوی ناشی از بارش‌های رگباری و سیلاب‌های محلی و فصلی و به منظور پیشگیری از بروز خسارات بر ضرورت اقدام شهرداری‌ها، ادارات راهداری راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی، بنیاد مسکن در اصلاح پل‌های فاقد توان آب گذری در محورهای جاده‌ای و شهرها، تخلیه رسوب و نخاله از دهانه پل‌ها و مسیرها، رعایت حدود حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آزاد سازی تصرفات و تکمیل و اجرای طرح‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در شهرها توسط شهرداری‌ها تاکید شد.

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان عملیات دیواره سازی ۵ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های پر خطر، لایروبی ۶۰ کیلومتر رودخانه و انجام مطالعات مرحله اول و دوم ساماندهی در ۴۱۰ کیلومتر از رودخانه هاتوسط شرکت اب منطقه‌ای انجام شده و و آزاد سازی بیش از ۱۰۰ ویلا واماکن احداث شده در حریم رودخانه‌ها اجرایی شده است.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است