کد خبر : 301872
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - 17:08
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا: نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

مسعود پزشکیان در جمع دانشجویان دانشگاه تهران با بیان اینکه اگر من به ریاست جمهوری برسم، آیین‌نامه دانشجویی را تغییر خواهم داد، گفت: قطعا نوع برخورد با دانشجویان را تغییر خواهم داد. نوع برخورد با اساتید را نمی‌پذیرم و اجازه نخواهم داد که با آن‌ها برخورد شود. حتی اگر اعتقادشان با من نخواند به آنها احترام می‌گذارم. دست کسانی را که در ایران می‌مانند و خدمت می‌کنند می‌بوسم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: وقتی که رئیس دانشگاه بودم، روزی شنیدم معاون من به خوابگاه رفته و از خوابگاه بازرسی کردند، همان صبح تمام آن‌ها را تغییر دادم من حرف‌هایم را در مدیریت هم نشان دادم. اما آنچه از شما طلب دارم احترام و جایگاه را نگه دارید و آزادانه حرف بزنید و احترام بگذارید.

وی با اشاره به اینکه بنده رهبری را قبول دارم. کسی حق ندارد به کسی که من به او اعتقاد دارم، توهین کند، یادآور شد: اگر به ریاست جمهوری برسم، اجازه نخواهم داد دیگران در جایی که حق دخالت ندارند، دخالت کنند. آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟

وی در واکنش به درخواست زندانیان برای آزادی زندانیان سیاسی گفت: زندانیان سیاسی در محدوده من نیست و اگر بخواهم کاری هم بکنم، اختیاری ندارم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهور عنوان کرد: خدا وکیلی نمی‌دانستم اینقدر از من استقبال خواهد شد. درباره وزرا هم از شایستگان استفاده خواهم کرد.

وی در خصوص مقابله با فساد گفت: درباره فساد نمی‌توانم در سه دقیقه حرف بزنم و هر کس بگوید می‌تواند، دروغ گفته است.

اخبار مرتبط:
احمد زیدآبادی: جلیلی فراخوان بِدهد ببینم چقدر هوادار دارد
احمد زیدآبادی: جلیلی فراخوان بِدهد ببینم چقدر هوادار دارد

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور به اظهارات اخیر جلیلی واکنش نشان داد.

رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند
رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند

نماینده مجلس و عضو ارشد ستاد جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، نوشت: «جریان رسانه‌ای تیم آ.پزشکیان، تلاش می‌کند جهت‌گیری دولت جدید را با حضور وی در هیئات مذهبی، دستمال اشک و ادبیات تودگانی ایشان تعریف کند.

عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند
عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند

عباس عبدی در واکنش به اظهارات جلیلی مبنی بر اینکه«من دیگر پشتوانه 14 میلیونی دارم» نوشت: «فقط همین را بدانیم که با ۱۴ میلیون رای عاریتی حاضر به مناظره هم نیستند. وای اگر با ۲۰ میلیون رای اول می‌شدند. به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطری که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است