کد خبر : 301494
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - 14:03
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان همچنان آلوده است/۵ ایستگاه در وضعیت قرمز

شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح چهارشنبه ۲۳ خرداد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

هوای اصفهان همچنان آلوده است/۵ ایستگاه در وضعیت قرمز

به گزارش سایت حبری مدارا؛ شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح چهارشنبه ۲۳ خرداد با میانگین ۱۳۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به نوشته مهر؛ بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با عدد ۱۱۳، دانشگاه صنعتی با عدد ۱۴۷، رهنان با عدد ۱۳۸، سپاهان شهر با عدد ۱۰۳، فرشادی با عدد ۱۱۵، فیض با عدد ۱۱۴، کاوه با عدد ۱۴۰ و ولدان با عدد ۱۲۸AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

همچنین کیفیت هوا در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۶۲، انقلاب با شاخص ۱۵۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۰، زینبیه با شاخص ۱۵۵و کردآباد با شاخص ۱۶۴ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است.

کیفیت‌ها در پارک زمزم با میانگین شاخص ۹۴ و میرزا طاهر با شاخص ۸۲ نیز وضعیت زرد و سالم را نشان می‌دهد.

امروز شاخص کیفی هوا در خمینی‌شهر با میانگین ۹۸، شاهین شهر، مبارکه و سگزی با ۹۵ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می‌دهد. کیفیت هوا در قهجاورستان نیز با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۷۸ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای کاشان، نجف آباد و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است