کد خبر : 301438
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - 11:33
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

عبدالله رمضان‌زاده: سیاست پزشکیان، حل منازعه بدون خشونت و پرخاشگری است

سخنگوی دولت اصلاحات گفت: «سیاست برای حل منازعه بدون خشونت و پرخاشگری است. پزشکیان در این زمینه موفق بود. آخرین حربه سیاستمدار وقتی که مسیرهای دیگر بسته شده، حمله به دیگران است. پزشکیان از به کارگیری این حربه خودداری کرد و فکر می‌کنم ارزش جدیدی به فضای سیاسی کشور اضافه شد که می‌تواند منشأ خیر باشد.»

عبدالله رمضان‌زاده: سیاست پزشکیان، حل منازعه بدون خشونت و پرخاشگری است

به گزارش سایت خبری مدارا؛  هم‌میهن نوشت: عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت اصلاحات گفت: «مبنا و استراتژی آقای پزشکیان به نظر من ایجاد تنش نیست. مسئله‌اش حل مشکلات مردم است و این حل مشکلات با ایجاد تنش، رویارویی و حمله به رقیب شکل نمی‌گیرد. بلکه با اجماع‌سازی امکان‌پذیر است. رئیس‌جمهوری که بتواند اجماع‌سازی کند، می‌تواند در حل بخشی از مشکلات مردم موفق باشد. اظهارات آقای پزشکیان را در این مسیر ارزیابی می‌کنم. معتقدم راهبرد آقای پزشکیان این است که نکات مثبت برنامه‌های پیشین را ادامه دهد و تیمی را به کارگیری کند که امکان اجرای آن را داشته باشند. چراکه ما مصوبات خوبی در کشور داریم اما مدیران ناکارآمد و نامناسبی داشتیم. فکر می‌کنم مسعود پزشکیان به‌دنبال جایگزینی این تیم برای کارآمد کردن نظام و حاکمیت است. بنابراین، صحبت‌هایش در همین جهت بود حتی اگر باب میل بعضی دوستان نبوده است.»

استاد بازنشسته علوم سیاسی دانشگاه تهران ادامه داد: «آقای پزشکیان متخصص جراحی قلب است، وارد سیاست نیز شده اما نمی‌تواند ادعا کند که در همه عرصه‌ها صاحب‌نظر است. کمااینکه در دوران جدید، همه کارها تخصصی هستند. توانایی‌ای که یک رئیس‌جمهور باید داشته باشد، توانایی مدیریت کردن متخصصین و استفاده از نظر آن‌هاست. بهترین حالت این مدیریت استفاده از نظرات کارشناسی است و پزشکیان صادقانه گفت که من متخصص اقتصاد نیستم. ادعایی بیش از این، از هیچ‌کس پذیرفته نیست. مگر اینکه آن نامزد یا هر شخص دیگری، خود متخصص اقتصاد بوده و تحصیلاتش در این زمینه باشد. فکر می‌کنم نحوه برخورد صادقانه با مردم و شفاف کردن وضعیت شخصی، خیلی بهتر از آن است که ادعا کنیم می‌توانیم مشکلات را در فلان روز حل ‌کنیم؛ ۶ ماهه نفت را سر سفره مردم می‌آوریم، سالانه مسکن میلیونی می‌سازیم، با یک میلیون تومان شغل ایجاد می‌کنیم و مانند آن. این‌ها مواردی است که در جهت ناسالم ساختن فضای رقابتی انجام می‌شود. در حالی که رقابت سالم زمانی برقرار می‌شود، که دانسته‌های علمی دیگران را به کار بگیریم. فکر می‌کنم آقای پزشکیان در آن برنامه، در ارسال این پیام موفق بودند که ما در هر کاری نیاز به متخصص داریم.»

مدیرکل سیاسی پیشین وزارت کشور، تاکید کرد: «سیاست برای حل منازعه بدون خشونت و پرخاشگری است. پزشکیان در این زمینه موفق بود. آخرین حربه سیاستمدار وقتی که مسیرهای دیگر بسته شده، حمله به دیگران است. پزشکیان از به کارگیری این حربه خودداری کرد و فکر می‌کنم ارزش جدیدی به فضای سیاسی کشور اضافه شد که می‌تواند منشأ خیر باشد.»

اخبار مرتبط:
رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند
رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند

نماینده مجلس و عضو ارشد ستاد جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، نوشت: «جریان رسانه‌ای تیم آ.پزشکیان، تلاش می‌کند جهت‌گیری دولت جدید را با حضور وی در هیئات مذهبی، دستمال اشک و ادبیات تودگانی ایشان تعریف کند.

عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند
عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند

عباس عبدی در واکنش به اظهارات جلیلی مبنی بر اینکه«من دیگر پشتوانه 14 میلیونی دارم» نوشت: «فقط همین را بدانیم که با ۱۴ میلیون رای عاریتی حاضر به مناظره هم نیستند. وای اگر با ۲۰ میلیون رای اول می‌شدند. به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطری که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند.»

کنایه روزنامه اطلاعات به نامزدهای پوششی: خواستگار بعد از وعده سند خانه و ماشین و محل کار وقتی جواب مثبت می‌‎گیرد، می‌گوید دوست خوبی دارم که دنبال همسر می‎گردد
کنایه روزنامه اطلاعات به نامزدهای پوششی: خواستگار بعد از وعده سند خانه و ماشین و محل کار وقتی جواب مثبت می‌‎گیرد، می‌گوید دوست خوبی دارم که دنبال همسر می‎گردد

روزنامه اطلاعات نوشت: آقایی برای خواستگاری می‌رود و به عروس خانم آینده وعده می دهد که در صورت ازدواج، سند خانه و ماشین و محل کار را به نام او خواهد زد! عروس خانم، که چند خواستگار دیگر هم دارد، «باید فکر کنم» می گوید، اما از ته دل «این با بقیه فرق دارد!» را بر زبان می آورد! در حالی که عروس خانم خود را آماده کرده است تا با فریادی که گوش فلک را کر می کند، به خواستگار مناسب جواب «بله» بدهد، خواستگار «من نیستم» می گوید، اما برای اینکه دل عروس خانم را نشکند «دوست خوبی دارم که دنبال همسر مناسب می‌گردد» را به سمع دختر خانم می‌رساند!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است