کد خبر : 299042
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - 09:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اختتامیه هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اصفهان

اختتامیه هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

اختتامیه هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی فانیان در ارتباط با برگزاری جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات اظهار داشت: این جشنواره، رویدادی ترویجی است که هدف اصلی آن افزایش سطح آگاهی دانشجویان، تیم‌های فناور، شرکت‌های خصوصی و سازمان‌ها در حوزه امنیت سایبری است.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه فعالیت‌های این جشنواره در طول یک سال شکل می‌گیرد و در ذیل آن رویدادهای مختلفی از جمله کارگاه‌های فنی تخصصی، رویداد کسب و کار نوافتا، مسابقه فتح پرچم مازآپا، نمایشگاه محصولات و همایش اختتامیه شکل می‌گیرد. وی ادامه داد: در همایش اختتامیه علاوه بر سخنرانی مسئولین کشوری حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات، جوایز برگزیدگان رویدادها نیز اعطا شده و کارگاه‌های تخصصی در این حوزه برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره امنیت فضای تبادل اطلاعات بیان کرد: نهمین دوره جشنواره نیز در روز دهم خرداد ماه پس از پایان کار هشتمین دوره، افتتاح خواهد شده تا رسماً فعالیت‌های یک ساله خود را آغاز کرد.

وی برگزاری ۱۵ عنوان کارگاه فنی تخصصی در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات در طول یک سال گذشته را یکی از رویدادهای هشتمین جشنواره دانست و گفت: یکی از رویدادهای دوره هشتم، رویداد «نوافتا» بود که کسب‌وکارهای نوپا در حوزه امنیت سایبری را مورد توجه قرار داده و در چهار سطح دانش، پیدایش، رویش و گسترش و با هدف حمایت از تیم‌های فعال در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات از مرداد ماه سال ۱۴۰۲ آغاز به کار کرد و هم‌اکنون در مرحله جمع بندی داورها قرار دارد.

فانیان افزود: هدف اصلی سطح دانش، حمایت مالی از منتخبین پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکترا در حوزه امنیت اطلاعات است، بیش از ۳۰ پروپزال در این سطح دریافت شد که نزدیک به ۲۰ پیشنهاد مورد حمایت قرار گرفتند. سطح بعدی، سطح پیدایش است که در آن تیم‌های دانشجویی که در حوزه امنیت ایده جدید دارند و طرحشان موردقبول واقع شده، مورد حمایت قرار گرفته و به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شوند؛ از شرکت‌کنندگان این سطح انتظار می‌رود که در اختتامیه یک نمونه اولیه از ایده خود ارائه دهند.

وی تصریح کرد: در سطح رویش تیم‌های شرکت‌کننده نمونه محصول خود را تولید کرده‌اند و برای تکمیل و تولید MVP آن نیاز به سرمایه‌گذاری دارند. در سطح گسترش نیز که آخرین سطح رویداد نوافتا است، شرکت‌های باسابقه که دارای محصول و کسب‌وکار در این حوزه هستند و نیاز به صنعتی سازی محصول خود دارند برای جلب سرمایه توسط سرمایه گذاران طرح‌های خود را ارائه می‌کنند.

دبیر جشنواره در خصوص مسابقه فتح پرچم عنوان کرد: این مسابقه، رقابت جذابی میان نخبگان و متخصصین حوزه امنیت اطلاعات است که در آن سعی دارند با حل چالش‌های امنیتی توانایی‌های خود را محک بزنند. مرحله اول مسابقه تحت عنوان «مازآپا: نفوذ به سازمان بی‌مبالات» در اسفند ماه ۱۴۰۲ به صورت غیر حضوری برگزار شد و از بین ۲۲۰ تیم شرکت‌کننده، ۷ تیم موفق شدند در مسابقه حضوری که در ۹ خرداد در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌گردد حضور پیدا کنند.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم، هدف این است که تیم‌های شرکت‌کننده، اطلاعات سازمان شبیه‌سازی شده پتروماز را که مورد حمله سایبری واقع شده است بازیابی کنند، مرحله دوم این رقابت تحت عنوان «مازآپا: بازیابی سازمان بی‌مبالات» و به صورت حضوری برگزار می‌شود.

‌گفتنی است، فعالیت هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با شعار «باهم در زیست بوم امنیت سایبری» از خرداد ۱۴۰۲ آغاز گردید. این رویداد در تاریخ ۹ و ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ در دانشگاه صنعتی اصفهان در همایش اختتامیه این جشنواره به پایان خواهد رسید.

اخبار مرتبط:
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد
اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود
اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود

مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است