کد خبر : 299038
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - 05:34
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد؛

نیاز فوری به بازسازی ۴۴ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در اصفهان / اعتبارات ملی تأمین شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از نیاز فوری به بازسازی ۴۴ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در اصفهان و تأمین اعتبار ملی برای این پروژه خبر داد.

نیاز فوری به بازسازی ۴۴ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در اصفهان / اعتبارات ملی تأمین شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه‌فروش با اشاره به حادثه در خط لوله انتقال فاضلاب در خیابان پروین اظهار کرد: طی چند روز اخیر شهروندان گزارش‌های مبنی بر پس زدگی فاضلاب در خیابان‌های خواجه عمید، معراج، هفتون، لقمان و فجر گزارش کردند.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه این گزارش‌ها بلافاصله پیگیری و نیروهای آب و فاضلاب به منطقه اعزام شدند، افزود: در بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر آن شد که آسفالت بخشی از خیابان پروین حدفاصل چهار راه شیخ طوسی تا میدان لاله برداشته شود و شرایط مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه در عملیات برداشت آسفالت شاهد آسیب به خط لوله فاضلاب ۱۵۰ میلیمتری بودیم، گفت: این خط دارای قدمت بیش از ۳۵ سال است و دچار فرسودگی شده است.

وی با بیان اینکه از روز گذشته محدودیت ترافیکی در خیابان پروین از سوی پلیس راهور اعلام و مسیر جایگزین نیز اعلام شده است، ابراز کرد: با خاکبرداری انجام شده در عمق ۸ تا ۹ متری خط لوله دچار خوردگی شده و تعویض این لوله در دستور کار قرار گرفته است.

شیشه‌فروش تصریح کرد: در صورت عدم بهبود شرایط با بازسازی این بخش از لوله فاضلاب خاکبرداری در دیگر قسمت‌های خیابان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هنوز شرکت آب و فاضلاب زمان پایان عملیات بازسازی بخشی از خط لوله انتقال فاضلاب خیابان پروین را اعلام نکرده است، گفت: بررسی لحظه‌ای این پروژه در دستور کار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه خط لوله انتقال فاضلاب در اصفهان قدمتی ۵۵ ساله دارد، افزود: تاکنون ۱۹۳ کیلومتر از این خط بازسازی شده و ۳۰۰ کیلومتر نیز نیاز به بازسازی و احیا دارد.

وی با بیان اینکه ۴۴ کیلومتر از خط انتقال فاضلاب برای بازسازی نیاز به بازسازی فوری دارد، اضافه کرد: این پروژه نیاز به اعتبار ملی دارد و اداره آب و فاضلاب اصفهان امسال بازسازی ۲۰ کیلومتر از این خطوط در خیابان‌های شهیدان کاظمی، هفتون، قائمیه و آبشار را در دستور کار قرار داده است.

اخبار مرتبط:
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد
اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود
اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود

مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است