کد خبر : 298502
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - 10:41
دسته‌بندی : برگزیده ها، بین الملل
چاپ

وزیر حمل‌ونقل ترکیه درباره سقوط هلیکوپتر رئیس جمهور: سیستم سیگنال بالگرد یا خاموش بوده یا چنین سیستمی نداشته

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در ارزیابی حمایت از عملیات یافتن لاشه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران گفت که این کشور در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.

وزیر حمل‌ونقل ترکیه درباره سقوط هلیکوپتر رئیس جمهور: سیستم سیگنال بالگرد یا خاموش بوده یا چنین سیستمی نداشته
به گزارش سایت خبری مدارا؛  آناتولی نوشت: عبدالقادر اورال‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در ارزیابی حمایت آنکارا از عملیات یافتن لاشه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراهش، گفت: ایران در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.
اورال‌اوغلو در مراسم افتتاحیه کتابخانه با حمایت اداره کل راهداری در آنکارا اظهار داشت که از اولین لحظات شنیدن خبر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور ایران و هیئت همراهش، این روند را دنبال می‌کنند.
وی افزود: ایران در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد. ما سیگنالهای تمامی وسایل نقلیه هوایی و دریایی را دنبال می‌کنیم.
اورال‌اوغلو ادامه داد: در وهله اول پیگیری کردیم که آیا بالگرد سیگنال داده است یا خیر. ما بلافاصله با طرف ایرانی تماس گرفتیم، آنها نیز با ما تماس گرفتند، اما متأسفانه دیده شد که سیستم احتمالاً خاموش است یا هلیکوپتر آن سیستم سیگنال را ندارد. مطمئناً آن سیگنالها را ما دریافت می‌کردیم، اما نرسید.
وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه تصریح کرد: در وهله اول با اطلاعات دریافتی از ایران، با همکاری‌های لازم با وزارتخانه‌های دفاع ملی و کشور، ستاد کل و اداره مدیریت بلایای طبیعی و موقعیت‌های اضطراری تلاش کردیم در این روند مشارکت داشته باشیم.
وی ادامه داد: آخرین خبری که دریافت کردیم این بود که پس از شناسایی پهپاد آکینجی در آنجا، متأسفانه همه سرنشینان هلیکوپتر جان باخته‌اند. این قبیل سوانح واقعا ناراحت کننده است. از اینجا می‌توان نتیجه‌گیری کرد که ایمنی هوایی و وسایل ناوبری چقدر مهم است و شرایط آب و هوایی باید با وجود همه چیز، در نظر گرفته شود. از خداوند برای آقای رئیسی رحمت طلب کرده و به مردم ایران تسلیت می‌گویم.
اورال اوغلو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال سوءقصد در این امر وجود دارد یا خیر، گفت که هنوز برای اظهار نظر در این مورد زود است و به دلیل مه آلود بودن هوا، در ابتدا سانحه به نظر می‌رسد.
اخبار مرتبط:
تاجیک: گزینه نهایی به سمت قالیباف و پزشکیان می‌رود
تاجیک: گزینه نهایی به سمت قالیباف و پزشکیان می‌رود

محمدرضا تاجیک نظریه پرداز سیاسی اصلاح طلب گفت: قشر خاکستری، اکنون دیگر خاکستری کدر شده است. این قشر خاکستری، همانی نیست که در گذشته تجربه کرده‌ایم، بدنش کرخت شده است، آحاد این قشر، کنشگران مختلف را تجربه کرده‌اند، آستانه‌های انتخابات بسیاری را تجربه کرده‌اند، وعده‌های بسیار شنیده‌اند، گفتمان‌های زیبایی را به تماشا نسشته‌اند، شعارهای بسیار فریبایی را از این و آن شنیده‌اند، اما در فردایش چیز دیگری را تجربه کرده‌ند.

اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

احمد زیدآبادی: تناقضات گفتار زاکانی، خارج از حد تصور بود
احمد زیدآبادی: تناقضات گفتار زاکانی، خارج از حد تصور بود

احمد زیدآبادی نوشت: مناظرهٔ نامزدها در مجموع بی‌رمق و فاقد اهمیت لازم بود. علی‌رضا زاکانی کوشید تا مناظره را به صورت تریبونی برای دفاع یکجانبه از کارنامهٔ خود در شهرداری تهران در آورد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است