کد خبر : 298423
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - 04:51
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف فرار مالیاتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در یک شرکت تجاری خبر داد.

۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ مهدی سبحانی فر اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشرافیت و هوشمندی خود از فرار مالیاتی توسط یکی از شرکت‌های تجاری مطلع و موضوع را تحت بررسی قرار دادند.

به نوشته مهر؛ وی افزود: پس از انجام تحقیقات تخصصی از اداره کل امور مالیاتی استان مشخص شد فردی در سال ۹۵ این شرکت را در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسانده و سپس اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرده و با تنظیم وکالت نامه رسمی در دفاتر اسناد رسمی مجوز استفاده از کارت بازرگانی خود را در اختیار افراد دیگر گذاشته و این افراد با استفاده از این کارت‌ها اقدام به فعالیت اقتصادی و واردات کالا کردند که به علت عدم پرداخت مالیات مربوطه پرونده فرار مالیاتی برای شرکت مربوطه تشکیل شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه شرکت مذکور دارای ۵۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی است اظهار داشت: مدیر شرکت و همسر وی به این پلیس احضار که پس از مواجه با اسناد و مدارک ارائه شده به ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی و در واگذاری آن به افراد دیگر اعتراف کردند.

سرهنگ سبحانی فر گفت: در ادامه تمامی ذی نفعان و استفاده کنندگان از کارت بازرگانی شناسایی و همچنین حساب‌های بانکی آنان در بانک‌های مختلف مسدود شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات تعداد ۴۲ نفر از متهمان و ذی نفعان واقعی استفاده کننده از کارت بازرگانی شرکت صوری شناسایی و پس از انجام تحقیقات مقدماتی همگی آنان برای بررسی وضعیت مالیاتی و میزان مالیات متعلقه و پرداخت و تسویه حساب مالیاتی خود به اداره کل امور مالیاتی معرفی شدند.

اخبار مرتبط:
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد
اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود
اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود

مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است