شکست بزرگ حزب مرکل در انتخابات

[ad_1] با اعلام نتایج انتخابات منطقه‌ای ایالت «هسن» آلمان و شکست حزب «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور، این حزب در عمل متحمل شکستی سنگین در انتخابات شده است. به گزارش مهر، حزب آنگلا مرکل پیش از این در انتخابات منطقه‌ای «بایرن» نیز متحمل شکست و ریزش آرای قابل توجه خود شده بود که کارشناسان […]

[ad_1]

شکست بزرگ حزب حاکم مرکل در انتخابات

با اعلام نتایج انتخابات منطقه‌ای ایالت «هسن» آلمان و شکست حزب «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور، این حزب در عمل متحمل شکستی سنگین در انتخابات شده است.

به گزارش مهر، حزب آنگلا مرکل پیش از این در انتخابات منطقه‌ای «بایرن» نیز متحمل شکست و ریزش آرای قابل توجه خود شده بود که کارشناسان از آن تحت عنوان لرزه سیاسی نام بردند.

برخی کارشناسان علت ریزش قابل توجه آرای حزب آنگلا مرکل که در بایرن کمی بیش از ۱۰ درصد بود را نزدیکی این حزب به شعارها و برنامه‌های گروه‌های محافظه‌کار و راست‌گرا عنوان کرده‌اند. در واقع حزب حاکم سوسیال مسیحی با دنبال کردن سیاستی کمابیش مشابه سیاست حزب راست‌گرا و پوپولیست “آلترناتیو برای آلمان” (AfD) بر آن بود تا آرای طرفداران آن حزب را به سود خود جلب کند؛ سیاستی که در عمل آشکارا به شکست انجامید.

در حال حاضر ائتلاف بزرگ حکومتی آلمان متشکل از دو حزب سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات شکست سنگینی را متحمل شده‌اند و بر اساس نتایج اعلام شده، این دو حزب هر یک بیش از ۱۰ درصد آرای خود را از دست دادند و برای نخستین بار آرای حزب سوسیال دموکرات به زیر ۱۰ درصد رسید.

[ad_2]

لینک منبع